22 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara2°C

KANLI GECENİN ARDINDAN İLK AÇIKLAMA

HDP İl Başkanı Özgür Günaydın, Pazar gecesi parti bayrağı asma esnasında yaşanan ve 2 kişinin bıçaklanmasıyla sonuçlanan tartışmanın ardından ilk kez açıklama yaptı.

Kanlı gecenin ardından ilk açıklama

13 Mayıs 2015 Çarşamba 17:30

 

Haber Merkezi

Geçtiğimiz gece İzzet Baysal Caddesi’nde yaşanan yaralama olayıyla partilerinin hiçbir ilgisi olmadığını söyleyen Günaydın, “Basın yayın kuruluşlarında iki kişinin yaralandığı ve bu yaralanmaya partililerimizin sebep olduğu belirtilmiştir. Şunu ifade etmek istiyoruz ki; yapılan incelemelerde olayı gerçekleştiren şahsın partimizle hiçbir ilgisinin olmadığı ortaya çıkmıştır. Bu olaylar, partimizin programıyla bağdaşmayan ve şiddetle kınadığımız niteliktedir. Bu tür olayları şiddetle kınıyoruz ve her zaman karşısında duracağız” diye konuştu.

‘GÜN BOYUNCA PROVOKE EDİLDİK’

Günaydın, Seçim Kanunu ve Anayasayla belirlenen çerçevede Türkiye’nin 81 ilinde seçim faaliyetlerimizi sürdürme çabası içerisinde olduklarına vurgu yaparak “Bu çalışmalarımızda birçok provokasyona ve saldırılara maruz kalmaktayız. Hiçbir şekilde bu provokasyonlara alet olmayacağız. Yasalar çerçevesinde faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

O gece yaşanan olayı özetleyen Günaydın, “Olay, sadece bir saatte meydana gelmemiş, gün boyunca Bolu çevresinde asılan bayrak ve flamalarımız bazı kişilerce eş zamanlı olarak yerlerinden sökülüp yakılmıştır. Bu kışkırtmalara cevap vermeyen partimiz, bayrak ve flama asma çalışmasına devam etmiştir.

‘OLAY ESNASINDA BIÇAKLA YARALANMA YAŞANMADI’

En son bayrak asma faaliyetimiz, İzzet Baysal Caddesi’nde gerçekleşmekteyken HDP bayrağı asanlara saldırı gerçekleşmiş ve kimliği belirsiz kişiler tarafından vatandaşlarımız yaralanmış, emniyet güçlerinin araya girmesiyle olay sona ermiş ve insanlar olay yerinden uzaklaşmıştır. Olaylar esnasında bıçakla yaralanma meydana gelmemiştir. Şu açıkça anlaşılmalıdır ki HDP’nin seçime giren diğer siyasi partiler gibi 81 ilde miting düzenleme, bayrak ve flama asma, stant açma, propaganda yapma hakkı vardır. Bu haklarını kullanan HDP Bolu İl Örgütü’nün yaralanan kişilerle hiçbir bağı yoktur. Büyük insanlık şiarıyla hareket eden partimiz, bu tür olayları tasvip etmemekte ve seçim sürecinde böyle manipülasyonlara izin vermeyecektir. Bu olayları esefle kınıyoruz” şeklinde konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar