24 Eylül 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara20°C

ENGELLİLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

"10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası" kapsamında Büyük Berk Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'nde bir program düzenlendi. Programda engelli öğrenciler, uzun zamandır hazırlandıkları gösterilerini sergilediler.

Engelliler hünerlerini sergiledi

15 Mayıs 2015 Cuma 10:02

 

Haber Merkezi

Dünya Engelliler Haftası nedeniyle Büyük Berk Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi bahçesinde düzenlenen programa Vali Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı.

‘ESKİDEN ENGELLİ ÇOCUKLAR TOPLUMDAN GİZLENİRDİ’

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü'nün "Engelliler İçin El Ele" projesi kapsamında Büyük Berk Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerinden oluşan Mehter Takımı gösterisi ile devam etti. Mehter Takımı gösterisi seyircilerden büyük alkış aldı.

Vali Aydın Baruş yaptığı konuşmada, “Eğitim Merkezinde çocuğu eğitim alan velilerimizi çocuklarına böyle bir eğitim aldırdıkları için tebrik ediyorum. Eskiden engelli çocuğu olan aile sanki toplumda ayıplanacak, utanılacak bir durummuş gibi bunu toplumdan gizler, ortaya çıkarmak istemezdi. Maalesef önceden öyleydi ama artık son zamanlarda bunu aşıyoruz. Bu hiçbir zaman kaygı duyulacak, utanılacak bir durum değildir. Bilakis onların toplum içine çıkması, bizlere böyle güzel gösteriler sergilemesi bizleri son derece mutlu ediyor.  İnşallah  okullarını bitirdikleri zaman da güzel işlere yerleştirilmeleri bizleri  mutlu edecektir. Bunun için siz sakın üzülmeyin, kaygı duymayın. Onlar bizim çocuklarımız, biz onlarla birlikte mutlu bir hayat yaşayabiliriz. Bu cesareti göstererek çocuklarınıza eğitim aldırdığınız, toplum önüne çıkmaya onları cesaretlendirdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Dünya Engelliler Haftası'nın tüm engellilere, ailelerine hayırlı olmasını, sevinçler getirmesini diliyorum” diye konuştu.

GÖSTERİLER DAVETLİLERDEN BÜYÜK BEĞENİ VE ALKIŞ ALDI

Büyük Berk Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'nde eğitim gören çocuklar yaptıkları gösterilerle davetlilerden büyük alkış aldı. 10/A sınıfı öğrencilerinin hazırladıkları "Tavukları Pişirmişem" gösterisi ile başlayan gösteriler Mehmet Can Özmetin ve Özge Demirel'in Zeybek gösterileri ile devam etti.

Selami Sarıarslan'ın "İnsan Sevgisi" adlı şiiri okumasının ardından program sırası ile, halkoyunları gösterisi, balon patlatma, yumurta taşıma yarışmaları, Bolu Anadolu Lisesi öğrencileri de Büyük Berk Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'nde eğitim alan öğrencilerle birlikte oluşturdukları "Sevgi Korosu"nun mini konseri, 9/B öğrencileri Murat Eker'in "Yaşamak Güzeldir", Sedat Otlu'nun "Tüm Engelleri Aşalım" isimli şiirleri okunması, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü'nün "Engelliler İçin El Ele" projesi kapsamında Büyük Berk Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri Ritim Grubu gösterileri, sandalye yarışması ve ardından dans şöleni programı seyredenleri oldukça eğlendirdi.

Program, Vali Baruş ve protokol üyeleri tarafından çeşitli branşlarda Türkiye genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediye verilmesi ile devam etti.

 


2-008.jpg3-005.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.