23 Nisan 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara3°C

BAŞARIYI ARTIRACAK KURSLAR YOLDA

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Başarıyı Artırma Projesi (BİL-BAP) adı altında öğrencilere destekleme ve yetiştirme kursları açıyor.

Başarıyı artıracak kurslar yolda

15 Mayıs 2015 Cuma 13:01

 

Haber Merkezi

Eğitimde Fırsat Eşitliği ilkesine göre; tüm istekli öğrenciler katılacak olup, öğrenciler kurslara katılmak için hiçbir ücret ödemeyecek. Öğrenci velilerinin ve kamuoyunun merakla beklediği proje kapsamında ortaokul ve lise seviyesinde bütün öğrenciler kurslara devam edebilecekler.

Kurslara öğrenimlerine devam eden ortaokul, lise öğrencileri haricinde, mezun öğrencilerde ücretsiz olarak katılabilecekler. Destekleme ve yetiştirme kursları ile son sınıf öğrencilerinin “TEOG, Ortak Sınavlar, YGS, LYS” sınavlarına hazırlanmalarının yanında,  ara sınıf öğrencilerinin de ihtiyaç duydukları derslerden desteklenmesi sağlanacak.

Öğrenimlerine devam eden öğrenciler, öğrenim gördükleri okullara, mezun öğrenciler ise Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü’ne müracaat yaparak; ihtiyaç duydukları derslerden eksik oldukları konuları tamamlayabilecekler.

Kurslar; Yaz Kursları ve Dönem Kursları adı altında iki kısımda açılacak olup, Ağustos – Eylül aylarında yapılacak olan yaz kurslarına katılmak isteyen istekli öğrenciler; oyun ve eğlenceden mahrum kalmadan istedikleri derslerden kurslara katılabilecekler. Yaz kurslarına başvurular 1-12 Haziran tarihleri arasında ilgili müdürlüklere yapılabilecek.

Dönem Kursları ise, Eylül ayında başlayacak ve 2016 yılının Haziran ayında bitecektir. Dönem kursları da yine okullarda yapılacak olup, öğrenciler ön kayıt işlemlerini 1 Haziran- 15 Temmuz tarihleri arasında okul müdürlükleri tarafından gerçekleştirilecek. Mezun öğrenciler aynı tarihlerde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne ön kayıt yaptıracak. Mezun öğrencilere yönelik açılacak olan kurslar ağırlıklı olarak hafta içi günlerde yapılacak. Okul kursları ise okul müdürlüklerinin planlamasına göre, öğrencilerin ders yükü de düşünülerek hafta içi ve hafta sonlarında açılacak.

Kurslarda görev alacak öğretmenler yaz dönemi için 1-15 Haziran 2015 tarihleri arasında, Dönem Kurslarında görev almak isteyen öğretmenler ise 1-30 Haziran tarihleri arasında görev yaptıkları okul müdürlüğüne başvuruda bulunacaklar. Proje kapsamında dershanelerde görev yapan öğretmenlerden isteyenler de aynı tarihlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvuruda bulunarak kurslarda görev alabilecekler. Proje ile okullarda eğitim-öğretim kalitesinin artırılması planlanıyor. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.