20 Şubat 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara10°C

PATLAYAN BORULAR DEĞİŞİYOR MU?

Kurulduğundan bu yana 70’in üzerinde patlamanın yaşandığı içme suyu boru hattı ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, CTP boruların çelik borularla değiştirilmesinin gündemde olduğunu söyledi.

Patlayan borular değişiyor mu?

15 Mayıs 2015 Cuma 14:35

 

Haber Merkezi

Sonuncusu yine Salıbeyler Mahallesi’nde yaşanan ve şu ana kadar 70’in üzerinde patlama yaşanan içme suyu boru hattındaki problemlerle ilgili Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye’nin resmi internet sitesinden bir açıklama yaptı.

Yılmaz, boru hattının geçtiği Yaylalar Caddesi'ndeki mahalle sakinlerine geçmiş olsun dileğinde bulundu. Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan’ın ve konuyla ilgili Belediye yetkililerinin patlamanın olduğu bölgede gerekli incelemelerde bulunduğunu ve hasar tespit çalışması yapıldığını kaydetti.

PROJE KALKINMA BAKANLIĞI’NDA

Konuyla ilgili açıklamasında patlamalara neden olan CTP boruların çelik boru ile değiştirilmesi için Bolu Belediyesi’nin üzerine düşeni yaptığını ve gerekli projeleri hazırladığını kaydeden Alaaddin Yılmaz, konunun Kalkınma Bakanlığı’nda olduğunu, yatırım planına alınması için gerekli girişimlerin de yapıldığını vurguladı. İçme suyu ana isale hattında meydana gelen patlamalarla ilgili teknik açıklamaları daha önce de defalarca yaptıklarını hatırlatan Yolmaz, şu ifadeleri kullandı;

‘SORUN BOLU BELEDİYESİ’NDEN KAYNAKLANMIYOR’

“Biz de bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz. Bunun için yoğun bir çaba içindeyiz. Konuya ilişkin defalarca teknik açıklama yaptık. Patlamalara neden olan boruların çelik borularla değiştirilmesi için Belediye olarak biz elimizden geleni yaptık ve yapıyoruz. Projelerimizi hazırladık, ihale aşamasına getirdik.  Konu Kalkınma Bakanlığı’nın onayında. Konuyu takip ediyoruz, bu kapsamda Kalkınma Bakanımız ile de görüşmelerimizi yapıyoruz. Projenin Yatırım Planı’na alınması gerekiyor. Ak Partili Milletvekillerimiz de onayın hızlandırılması için çalışıyorlar. Bolu Belediyesi’nden kaynaklanmayan yanlışlardan dolayı yaşanan patlamalardan dolayı, bölgedeki vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bizden kaynaklanmasa da bu sıkıntılar nedeniyle bir kez daha özür diliyorum. Vatandaşımızın sıkıntısı, bizim sıkıntımızdır. Bu konunun çözümü için Belediye olarak yasal sorumluluğumuz çerçevesinde her şeyi yapıyoruz. Bu girişimlerimizin sonunda bu sorunu çözeceğiz”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar