25 Haziran 2019
  • Bolu26°C
  • İstanbul29°C
  • Ankara28°C

KANSER TARAMALARI HIZ KAZANDI

Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Arık’ın katılımıyla kanser taramaları ve hedef nüfuslarına göre tarama oranları ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Kanser taramaları hız kazandı

15 Mayıs 2015 Cuma 19:00

 

Haber Merkezi

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Arık, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Esra Uca, il ve ilçe sorumlu hekimleri ve personelinin  katılımıyla düzenlenen toplantıda ilimizde yapılan kanser taramaları ve hedef nüfuslarına göre tarama oranları ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

 Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Arık, kanser taramalarında  tarama yaş grubuna giren (30-65 yaş HPV- SMAER(Rahim Ağzı Kanseri), 40-69 yaş MAMOGRAF(Meme Kanseri)İ,50-70 yaş kadın/erkek KOLON kanseri taramaları) herkesin ücretiz bu taramalardan yararlanması gerektiğini belirterek KETEM(Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi)ve  Aile Hekimlerine büyük görev düştüğünü söyledi, sözlerini bu yaş grubuna giren vatandaşlarımızın KETEM  (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) ve ASM (Aile Sağlığı Merkezlerine) başvurmaları kendi sağlıkları açısından çok önemli olduğunu belirterek bitirdi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.