25 Mart 2019
  • Bolu-4°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara-2°C

ERCOŞKUN’DAN ‘CTP BORU’ AÇIKLAMASI

Ak Parti Bolu Milletvekili ve 1. Sıra Adayı Ali Ercoşkun, içme suyu hattıyla ilgili planlanan çalışmaları değerlendirdi. Bir yanlış anlaşılma olduğunu kaydeden Ercoşkun, “Çelik borularla yeni bir hat çekilecek; ama eski hat da kalacak” dedi.

Ercoşkun’dan ‘CTP boru’ açıklaması

17 Mayıs 2015 Pazar 15:30

 

Haber: Özge ELÇİ

Seçim sürecine ilişkin yapılan çalışmalar da dahil olmak üzere birçok değerlendirme yapan Milletvekili Ercoşkun, Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Bolu’da düzenleyeceği mitingle ilgili açıklama yaptı. Miting için “Önemli bir gelişme” diyen Ercoşkun, “Sayın Başbakanımız Bolu İl Kongresine geldiği zaman ‘Kongreye geldiğim şehirlerde miting yapmayacağım’ demişti. Çok başarılı bir kongreydi.

‘3 VEKİLİN 3’ÜNÜ KAZANACAĞIZ’

Bu kongreden sık sık bahsetmişti. Ama bu kadar yoğunluk içinde Sayın Başbakanımız bizim ısrarımızı kırmadı. Salı günü saat 19:00’da Belediye Meydanında Başbakanımızla bir miting gerçekleştireceğiz. Biz geçtiğimiz seçimlerde oy oranımızı 6-7 puan artırmamıza rağmen bir miletvekilliğini kaybettik. Sayın Başbakanın gelişi, evet seçim başlarken bir atmosfer var, bu atmosfer değişiyor. Tabir-i caizse herkes istim üzerinde çalışıyor; ama netice sandıktan çıkacak. Görüyoruz ki Ak Parti devamlı yükselen bir trendle bu çalışmayı sergiliyor. Başbakanımız da bu çalışmalarımıza destek vermek için miting düzenliyor. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de çok iyi bir puan almıştık. Bu da 3 miletvekilliğinin 3’ünü de kazanacağımızı bize gösteriyor” dedi.  

‘BORULARIN ÇEŞİDİ YA DA MONTAJIYLA İLGİLİ SIKINTI VARDI’

Ercoşkun, yapıldığı günden bu yana sürekli patlama yaşanan ana şebeke içme suyu hattında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Ercoşkun, “Çok önemli bir proje olan Gölköy’deki içme suyu rezervinin bir kanal vasıtasıyla arıtma tesisine basılması ve orada arıtılarak Bolu’ya verilmesi söz konusu. Buradaki boruların da geçtiğimiz dönemde patladığını biliyoruz. Boru çeşidi ve aynı zamanda montajıyla ilgili bir sıkıntı. Biz bunu defalarca Devlet Su İşleri’nden sorumlu Bakanımız Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu ile paylaştık. Bakanımız da bir talimat verdi. Tüm etütleri yapıldıktan sonra bu boruların kalması, ilave olarak çelik boru tesisi ile ilgili bir talimat söz konusu oldu. Biz bu işi takip ettik. Kalkınma Bakanlığı tarafındaki işlemler de şu anda son noktaya gelmiş durumda. Tüm yatırım programları da Kalkınma Bakanlığı’ndan onaydan geçiyor” diye konuştu.

‘YANLIŞ ANLAMA OLDU’

Boruların değişmesi konusunda yanlış bir anlaşılma olduğunu kaydeden Ercoşkun, “Sanki, mevcut sisteme ilave, gereksiz bir sistemmiş gibi bir algılama söz konusu oldu. Ama Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz ve ilgili Genel Müdür ile birebir yaptığım görüşmeler neticesinde yanlış anlaşılmaları da ortadan kaldırdık. Şu anda teknik yazışmalar devam ediyor; mevcut CTP borular denilen borular, çelik borularla desteklenecek. Çelik borularla yeni bir hat çekilecek; ama eski hat da kalacak. Herhangi bir durumda eski hat kullanılabilir” dedi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar