20 Haziran 2019
  • Bolu20°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara23°C

KP’DEN ‘DÜZENİ SIFIRLA’ ÇAĞRISI

Seçim çalışmalarına, İzzet Baysal Caddesi’nde bulunan Komünist Parti İl binası önünde stand açarak devam eden Komünist Parti’liler, vatandaşları 7 Haziran için çağrıda bulunarak “Gerici diktatörlüğü sıfırla” dediler.

KP’den ‘düzeni sıfırla’ çağrısı

17 Mayıs 2015 Pazar 15:52

 

Haber Merkezi

Parti üyeleri, yaklaşık 2 saat bildiri dağıttılar.  Bildiride, şu ifadeler yer aldı;

“AKP eliyle sürdürülen gerici diktatörlük Türkiye’nin kaderi değildir. Bu diktatörlük bir kaza veya arızanın sonucu ortaya çıkmış da değildir. Sömürü düzeni kendini yobazlara teslim etmiş,yobazların iktidarı karanlık,gerici bir diktatörlüğe dönüşmüştür. Şimdi fazla ileri gitmiş bu gerici diktatörlüğü terbiye etmek,mümkünse biraz değiştirip halka kabul ettirmek istiyorlar.

Biz kabul etmeyiz.“Bu kadarı çok dinci oldu,biraz laik olsun ama o da çok olmasın”diyorlar. Gericilikte,din istismarında ayar olmaz. Dinle yönetim memleketi karanlığa gömdü. Zifiri karanlığı mum ışığı aydınlatmaz. Aydınlık bir ülkeden aşağısı kurtarmaz. Biz gericiliğe bir daha yol vermeyecek,tam ve ödünsüz laiklik istiyoruz. Bunu için “Boyun eğmeyenlerdensen bu yana gel” diyoruz. Gericiliği,dinistismarını,dinle yönetilmeyi bitir. Sıfırla!

Ülkemizde ve dünyada rejim büyük tehlikededir.” Sosyalizm yıkıldı,kapitalizm kazandı” çığlıkları içinde kurulan Yeni Dünya Düzeni büyük bir gürültüyle çökmektedir. Bu çöküşten ya yeni bir düzen, ya da bölgeselsavaşlar, boğazlaşmalar, kudurmuş gerici saldırganlık ve kaos çıkar.

Yeni bir düzenin tek bir adı vardır: Sosyalizm. Böyle bir düzeni kuracak tek bir güç tüm dünyada belidir:Komünistler. Bunun için, “Boyun eğmeyenlerdensen bu yana gel” diyoruz. Başka yerde çıkış arama,yamacıları,sahte umut simsarlarını,goygoycularıboşver. Biz,yalanlara son vereceğiz.

Boyun eğmeyenler bu yana. Diktatörlükle pazarlık olmaz. Bu düzenden kurtulmanın yüzdelik hesabı yapılmaz. Bayrak açıyoruz; emekçinin,halkın,aydınlığın,bağımsızlığın,devrimin,sosyalizmin bayrağını…

Bu düzeni sıfırlamak için! Bilal oğlan milyon dolarları sıfırlamaya kalkmıştı. Hırsızları sıfırla. Halk yoksullaşırken patronlar kârlarına kâr katıyor. Paranın saltanatını sıfırla. Bağımsızlık ve egemenliği ayaklar altına alıyorlar. İşbirlikçileri,Amerikancıları, Avrupa Birliği yardakçılarını sıfırla.”

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar