22 Ağustos 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara19°C

BAYRAK KRİZİ BÜYÜYOR

Milli İttifak’tan hodri meydan!

Bayrak krizi büyüyor

17 Mayıs 2015 Pazar 17:49

 

 

Başbakan Davutoğlu’nun mitingi öncesi, kendi parti bayraklarının AKP tarafından alanlardan söküldüğünü söyleyen SP-BBP ittifakının temsilcileri, “Bu bir savaş ise, bir meydan okuma ise, işte meydan!” diyerek sert çıktılar.

Haber: Özge ELÇİ

Saadet Partisi-Büyük Birlik Partisi seçim ofisinde yapılan toplantıya her iki partinin temsilcileri katıldı. Partililer adına açıklamayı yapan Saadet Partisi Bolu İl Gençlik Kolları Başkanı Furkan Yiğit, bayraklarınnı kaldırılmasına çok sert tepki gösterek  “Son günlerde Saadet Partisi olarak yasal mevzuat çerçevesinde Mücahit ve Alperen kardeşlerimizin sadece merdiven ile gece gündüz demeden astığımız bayraklarımızın iktidar partisinin gençlik kolları mensuplarınca ya söküldüğünün ya da üzerine kendi bayraklarını astıklarını görüyoruz.

‘BUNUN BİR SAVAŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİ’

Bu duruma aynı şekilde cevap vermeden önce siyasi ahlak gereği AKP Gençlik Kolları Başkanı Furkan Sönmezel ile görüştüğümüzde bunun bir savaş – altını ciziyorum – bunun bir savaş olduğu ve her türlü ahlaksızlığın meşru olduğunu kulaklarımızla işittik. Bu durumun getireceği kavgayı siyasi tecrübelerimizden bildiğimiz için bu kavganın tarafı olmamak adına bu basın açıklamasını yapıyoruz” dedi.

‘BU BİR SAVAŞ İSE İŞTE MEYDAN’

Kendi davalarının kavgayı bir seçenek olarak görmediğini söyleyen Yiğit, “Ama buna mecbur bırakılırsak asla meydanı boş bırakmayız. Bu böyle biline. Başka düşünceye bırakın saygıyı; tahammülü olmayan bir anlayış nasıl ülke yönetir anlamak mümkün değil. Biz hiç kimseyi düşman olarak görmeyiz. Karşımızdakiler en fazla rakibimiz olabilir. Ama görüyorum ki siyasi ahlaktan yoksun bazı insanlar bunu bir savaş olarak görüp hedefe giden her türlü ahlaksızlığı meşrulaştırmaktadır. Biz bu makyalevizmi reddediyoruz.

Biz zehirlenmiş bir iktidara kirli yollardan ulaşmayı reddediyoruz.  Ey AKP’liler, devletin her türlü imkanını kullanarak adınıza yakışır bir şekilde adaletsiz bir yarış içerisinizdesiniz! Şunu bilin ki bizim iman ateşimiz sizin her türlü ahlaksız imkanınızı bir üfleyişle söndürecektir. Şunu bilin ki bu yaptığınız “sizin ifadenizle söylüyorum” bu bir savaş ise, bir meydan okuma ise, işte meydan!  Bir adım geri atarsak namerdiz! Şunu iyi bilin ki bizim düşündüğümüzü siz hayal bile edemezsiniz” ifadelerini kullandı.

EMNİYET MENSUPLARINA SESLENDİLER

Emniyet mensuplarına da seslenen Furkan Yiğit, “Biz sükunetten yanayız. Amma birileri ahlaksız bir tavır içindeyse ve emniyet mensupları onların ifadesi ile ‘bu durumdan haberdar’  ve sessiz kalıyor ise, biz bu boşluğu doldurmaya hazırız.  Emniyet mensuplarının ve SP Bolu İl Başkanımızın haberleri olduğunu söylediler, bu tamamen düzmece ve yalandır. Kesinlikle emniyetimizin ve il başkanımızın bu konuda haberleri olmadan yapılmış bir siyasi ahlaksızlıktır.

Dolayısıyla tarafsız olması gereken emniyet mensuplarının görevlerini hakkıyla yapmaya çağırıyorum. Bu saatten sonra demokratik yasal hakkımız ne ise onu yapacağız. Hak yemediğimiz gibi hakkımızı Firavun bile olsa yedirmeyeceğiz. Buradan hepinizin önünde ilan ediyorum, bundan sonra olacaklardan da biz sorumlu değiliz” diye konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar