24 Şubat 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul1°C
  • Ankara5°C

CUMARTESİ NÖBETİ GELİYOR

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, "Aile hekimliğinin Cumartesi nöbetine katılım oranı yüzde 75'ler üzerinde. Bütün negatif çalışmalarına rağmen, önümüzdeki 1-2 ay içerisinde de yüzde 100'lere ulaşacaktır" dedi.

Cumartesi nöbeti geliyor

17 Mayıs 2015 Pazar 14:30

Haber Merkezi

Müezzinoğlu, hedeflerinin 2017 sonu itibariyle 30 bin aile hekimine çıkmak olduğunu belirterek, "Bu rakamı yakaladığımızda Cumartesi ve Pazar günleri de vatandaşımız bağlı bulunduğu aile hekimlerini bulsun istiyoruz. Türk Tabipler Birliği ne istiyor? Hekimler memur olsun istiyor. Sabah 08.00 öğleden sonra 16.00, hadi Allah'a ısmarladık. Peki, sağlık böyle bir şey mi? Dolayısıyla derdi vatandaş olmayan derdi millete hizmet olmayan bir anlayışa bu ülkede artık prim yok" ifadelerini kullandı.

Bakan Müezzinoğlu, 78 milyon vatandaşa sağlık hizmeti sunmak için hekimlerle, sağlık camiasıyla geceli, gündüzlü çalıştıklarını dile getirerek, "Arkadaşlar, birileri sorun üretmeye çalışıyor ama neticede biz 78 milyon insanımıza sağlık hizmeti sunmak için hekimlerimizle, sağlık camiamızla geceli, gündüzlü çalışıyoruz. Ve bugün Avrupa ülkelerindeki OECD ortalamalarının 10 bin kişiye düşen hekim sayısının yarısı kadar hekim sayımızla ortalamanın çok daha üzerinde halk memnuniyeti sağladığımız bir sağlık hizmeti sunumu var. Biz aile hekimlerimizle çok başarılı hizmetlere imza attık. Hamile annelerimizin, hamileliklerinin birinci ayından itibaren takip eden yeni doğan bebeğin doğduğu günden itibaren bütün aşılarını takip eden güçlü bir aile hekimliği sistemini kurduk. Şimdi bu güçlü aile hekimliği sistemi yanına aile diş hekimliğini de getiriyoruz. Yani çocukların 3 yaşından itibaren ağız ve diş sağlığını sağlıklı bir şekilde götürebiliyorsak esasında bütün fiziksel sağlığı açısından da çok önemli bir koruyucu sağlık hizmetini de devreye sokuyoruz. Biz hep daha iyinin, daha güçlü hizmetin yanında arkasında koşuyoruz" diye konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar