23 Temmuz 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara15°C

SUYA SABUNA DOKUNDULAR

Bolu Belediyesi tarafından açılan sabun kursunun ilk ürünleri Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde açılan sergi ile görücüye çıktı. Sabundan çiçek buketleri, süslemeler ve daha birçok ürünün yer aldığı sergi ilgi ile gezildi.

Suya sabuna dokundular

18 Mayıs 2015 Pazartesi 18:41

 

Haber Merkezi

Bolu Belediyesi’nin önderliğinde başlatılan sabun kursunun ilk ürünleri görücüye çıktı. Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen serginin açılışını Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, kurs hocası Şükrü Topcuoğlu, kursiyerler ve vatandaşlar yaptı. Açılıştan sonra sergiyi gezenler sabundan yapılan birbirinden güzel ürünleri görünce şaşkınlıklarını gizleyemediler. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da yapılan çalışmaları çok beğendiğini belirterek kadınları tebrik etti.

ORHAN UÇAR’IN SPONSORLUĞUNDA YAPILDI

Kurs ile detaylı bilgiler veren Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ise, kursun bundan sonra Bolu Belediyesi bünyesinde sürekli devam edeceğini belirterek şöyle konuştu: “Bundan aylar önce Yalova’da belediyesinin de desteklediği bir sabun kursuna giderek o kursta Yalovalı kadınların süs sabunu yapmayı öğrendiklerini ve sonra bu sabunları satarak gelir elde ettiklerini gördük. Ayrıca Yalova’da herkes gittiği yerlere hediye olarak bu sabundan çiçekleri götürüyorlardı ve bu da benim çok ilgimi çekti. Daha sonra bu kursu kimin verdiğini araştırdık ve şu anda bu sabun kursunu veren Şükrü Topcuoğlu hocamızla irtibat kurduk. Daha sonra Orhan Uçar’ın sponsorluğunda burada da bu sabun kursumuzu açtık ve kadınlarımız bir süre bu kursu aldılar. Şu anda ise ticari anlamda yaptıklarını satabilecek kapasiteye de geldiler. Yalova’dan gelen hocamız burada bizim bazı arkadaşlarımıza eğitimler verdi ve onların kurs açıp başkalarını eğitecekleri kapasiteye getirdi. Bu sayede biz belediye olarak bu kursu devam ettireceğiz. Biz ayrıca sabundan yeni doğan bebeklerin süslemeleri, nikâh şekerleri ve çiçek buketleri gibi çalışmaları da yapacağız ve kadınlarımıza bu konuda daha çok ekonomik katkı sağlanmasını gerçekleştireceğiz. Bu konuda Bolu’da bulunan diğer kamu kurum ve kuruluşlarının da bizlere destek vermesini isteyeceğiz. Yani bizim hanımlarımızın yaptıkları şeyleri çiçek götürecekleri bir yere çiçek yerine alıp götürebilirler. Hatta devlet büyükleri geldiğinde de normal çiçek yerine onlara bu sabundan yapılmış çiçek buketlerinden de hediye edebiliriz. Bu konuda desteklerini isteyeceğiz”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.