20 Şubat 2019
  • Bolu4°C
  • İstanbul8°C
  • Ankara8°C

NE VARSA KIZLARDA VAR

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Okuyorum’ projesi kapsamında 200 lise öğrencisi, Kent Meydanı’nda kitap okudu. Kitap okuma projesine destek olan öğrencilerin büyük çoğunluğunun kız öğrenciler olması dikkatlerden kaçmadı.

Ne varsa kızlarda var

20 Mayıs 2015 Çarşamba 11:28

FOTO GALERİ  İÇİN TIKLAYINIZ...

Haber ve Foto: Özge ELÇİ

2014-2015 eğitim öğretim döneminde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Okuyorum’ projesine destek giderek artıyor. İlk etapta 6 lise ve 150 okulun katılımıyla başlayan projeye, daha sonra artan katılımlarla bu sayı 32 okul ve 1500 öğrenciye yükseldi.

AYTMATOV’UN ‘CEMİLE’ İSİMLİ ESERİNİ OKUDULAR

Kent Meydanı’nda yapılan etkinliğe farklı liselerden gelen 200 kadar lise öğrencisi, Vali Yardımcısı Ömer Eru, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Karagöz ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Öğrenciler ellerinde “İnsanların aynası kitaplardır” “Daha aydınlık bir gelecek için kitap okuyun” “Uygarlık yapısının temeli kitaplardır” “Oku ki geliş, anla ki değiş” “Biz okuyoruz ya siz” “Kitaplar bilgi hazineleridir” yazılı dövizler taşıdılar.

KİTAPLARIN BÜYÜK KISMI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN KARŞILANIYOR

Etkinlik için bütün öğrencilere aynı kitap verildi. Büyük yazar Cengiz Aytmazov’un ünlü eseri Cemile’nin ilk bölümü, ilk olarak bir öğrenci tarafından sesli olarak okundu. Daha sonra Vali Yardımcısı Eru, Müdür ından sesli olarak okundu. Daha sonra öğrencilerin yanı sıra Vali Yardımcısı Eru, Müdür Yardımcısı Karagöz ve öğretmenler de dahil olmak üzere etkinliğe katılan herkse Cemile isimli eseri sessiz bir şekilde okudular.

Proje kapsamında okunan kitapların büyük kısmı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafaından karşılanıyor.

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar