16 Haziran 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara22°C

X GENÇLİK’TEN EŞZAMANLI TEMİZLİK

Kendilerine X Gençlik denilen Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nden bir grup öğrenci, çevre sorunlarına duyarlılık oluşturmak için bir araya gelerek, Seben yolunun yaklaşık 15 kilometrelik bölümünde çevre temizliği yaptı.

X Gençlik’ten eşzamanlı temizlik

20 Mayıs 2015 Çarşamba 18:12

Haber Merkezi

Kendilerine X Gençlik Hareketi adını veren öğrenciler, yaptıkları faaliyetlerle araç sürücülerinin takdirini topladı. Konuyla ilgili açıklama yapan AİBÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Temsilcisi İrem Gül, “Her gün kişi başına düşen atık miktarının 1.2 kilogram olduğunu düşünürsek bu denli büyük bir miktarda topladığımız atık dahi yaklaşık bir aylık oluşturulan atık miktarına denk gelmektedir. Bolu Belediye Başkanı Yardımcımız Sayın İhsan Ağcan, bir keresinde Bolu halkının toplumsal farkındalığa açık olduğunu belirtmişti. Etraftaki atıkları toplama esnasında bazı sürücülerin durup aileleri ile birlikte bize yardım etmesi  bu durumun  gerçek olduğunu kanıtlar niteliktedir. Doğa bir sanat eseridir, bizler gelecek nesillere bu eseri en iyi şekilde aktarmak için elimizden geleni yapmalıyız” dedi.

TÜM DÜNYADA EŞ ZAMANLI YAPILIYOR

Çevre temizliğinin yapılması hakkında konuşan  Let’s Do It Türkiye Bolu Temizlik Koordinatörü Bulut Altundal, “Her yıl tüm dünyada yılın bir günü eş zamanlı olarak yapılan çevre temizliği etkinliğini Bolu’da yaşayan üniversite öğrencilerinin desteğiyle  bir kez daha gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Amacımız dünya genelinde çevre kirliliğinin ne denli büyük bir sorun olduğuna dikkat çekmektir. Tüm Bolu halkını bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz. Doğa bizim evimiz ve biz şu anda evimizi temizliyoruz” dedi.

7 SAAT SÜRDÜ

Gençlik hareketi konusunda bilgi veren X Gençlik Hareketi Genel Koordinatörü Mücahit Genç, “Günümüz gençliği çok pasif ve sosyal hayattan kopuk yetişmektedir. Amacımız Bolu gençliği ile AİBÜ gençliğini bir araya getirerek toplumsal olaylara duyarlı, sosyal ve kültürel açıdan gelişmiş bir gençlik oluşturmak; gençlerimizin sosyal sorumluluk bilinci kazanarak geleceğe daha emin ve fayda sağlayıcı adımlar atmalarını sağlamaktır. Çevre temizliği etkinliğimiz bizim için sadece bir başlangıç olacak ve ilerleyen zamanlarda daha birçok sosyal, kültürel, sportif faaliyetler gerçekleştireceğiz." dedi.

Yaklaşık 7 saat süren etkinliğin ardından yorulan gençler Gölcük’te dinlenme fırsatı buldular.  Burada kısa bir konuşma yapan Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrenci Temsilcisi İrem Gül: “Başta üniversitemiz olmak üzere, X Gençlik Hareketi, Let’s Do It Türkiye Bolu, Toplum Gönüllüleri Topluluğu üyelerine, katılan tüm öğrencilere ve BOLCA HİNDİ’ye desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

dsc_0141.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar