18 Ağustos 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul19°C
  • Ankara16°C

‘SÖZLERİ ZÜĞÜRT TESELLİSİ’

Ak Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun mitingiyle ilgili “Dışarıdan binlerce insan getirmişler” diyen CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’a yanıt vererek “Züğürt tesellisi” diye konuştu.

‘Sözleri züğürt tesellisi’

21 Mayıs 2015 Perşembe 19:45

Haber: Özge Elçi

Ak Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, 19 Mayıs'ta gerçekleşen miting değerlendirmek ve halka teşekkür etmek üzere bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Milletvekili ve birinci sıra adayı Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer ve çok sayıda yönetim kurulu üyesi de yer aldı.

‘BOLU TARİHİNDE EŞİ GÖRÜLMEMİŞ BİR MİTİNG’

Toplantıda ilk olarak söz alan Milletvekili ve birinci sıra adayı Ali Ercoşkun, Bolu siyaset tarihinde eşi görülmemiş bir miting yaptıklarını belirtti. Ercoşkun, "Bugüne kadar gördüğüm en güzel mitingi gerçekleştirdik. 1992'de Refah Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi olmuştum, o tarihten beri aktif siyasi hayatımın içindeyim. Son 26 seneyi değerlendirdiğimiz zaman, en büyük, coşkuyla, heyecanla geçen mitingdi. Sayın başbakanımızın mitingin sonunda sahneden ayrılamayışını, o coşkuya, o heyecana eşlik edişini bende asla unutmayacağım” dedi.

"BOLU'DA 3-0 TAMAM İNŞALLAH"

Konuşmasının devamında yaptıklarının milletin nezdinde karşılık bulduğunu belirten tecrübeli siyasetçi, "Biz başından beri Bolu'da 3-0 yapacağız dedik. Birileri de bunu kendi açılarından dedi 3-0 yapacağız diye. Tabi onlar başka alemlerde geziyorlardı. Bu tablo şunu gösteriyor: Bolu'da 3-0 tamam inşallah. Bundan hiç şüphemiz yok. Biz attığımız her adımı, her çalışmayı bilinçli ve organize bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Ve 3-0'ın daha mükemmel olması için kalan 15 günlük sürede de bütün teşkilatlar olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Başbakanımızın bizlerden beklediği minimum yüzde 70 oy rekorunu almak için inşallah gece gündüz çalışacağız" diye konuştu.

ÖZCAN’IN SÖZLERİNE YANIT VERDİ

Coşkunyürek, yaklaşık 30 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen mitinge çevre illerden katılım olduğunu iddia eden CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'ın sözlerine yanıt vererek “Bizim bu mitingimizden etkilenen, sevinden dostlarımız var. Tabi heyecana, paniğe kapılan insanlar da var! Hatta o korkuya o kadar kapılmışlar ki; inanın ben okuyunca ben şaşırdım ve bunu muhalefet partisi milletvekili adayı mı söylüyor ki dedim. Aynen kullandığı ifade şu; 'İşte ben orada duruyordum, Kütahya'dan gelen insanları gördüm. Bana Belediye Meydanını sordular'. Kütahya'dan gelen insanlar 140 binlik kent merkezinde hiç kimseyi bulamamış, muhalefet partisi milletvekilini bulmuş 'miting alanı nerede' diye sormuş başka adam yokmuş gibi! Gerçekten çok enteresan!

Farklı illerden insanlar toplayarak bu kalabalığı oluşturduğumuz imajını vererek kendisini teselli etmeye çalışan ki; buna "Züğürt tesellisi" derler, teselli etmeye çalışan bir yaklaşımı görmüş olduk. ben onları mazur görmek istiyorum. Kendisinin bir sözü vardı, "ben siyaseti bırakacağım" diyordu, bizde şunu demiştik. Bizde ona  "Muhalefet milletvekiline siyaseti bıraktıracağız, onu dinlendireceğiz" O konuda rahat olsun, onu dinlendireceğiz.

‘BOLU’YU ÇOK SEVDİĞİNİ SÖYLEYEN BİR BAŞBAKANA SAHİBİZ’

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da, "Bizi Başbakanımızın teşrifleri ile onurlandırdığı bir miting gerçekleştirdik. Başbakanımız kısa süre içinde ikinci defa Bolu’ya geldi. Bolu’ya çok sıcak bakan ve Bolu’yu çok sevdiğini söyleyen bir Başbakana sahibiz. Bunun Bolu’ya katacaklarını bir düşünürseniz vatandaşımız bunu algılıyor ve sandığa sahip çıkıyor. Mitingin kalabalık geçmesi için teşkilatlarımızın gayretleri oldu. Ben sadece bu gayretlerin bu topluluğu bir araya getirebileceğine inanmıyorum. Konuşma bittikten yarım saat sonra bile ayrılmıyorsa  ‘ben olup bitenleri görüyorum, ben istikrara sahip çıkıyorum’ diyor vatandaş. Allah istikrarımızı bozmasın. Bir istikrar bozulursa tekrar istikrara kavuşmamız nelere mal olur onu belki siyasetçilerden çok halk içinde hissediyorum. Ben mitingde bunu gördüm, onun için gururlandım. Allah inşallah önümüzü açık edecektir diyorum. Ülkemizin önünü açık edecektir diyorum" diye konuştu.

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar