17 Şubat 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul8°C
  • Ankara8°C

KONAKTA ANILAR CANLANDI

Bolu’nun köklü ailelerinden Gülez ailesinin üyesi Orhan Gülez, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) BAMER söyleşilerinin konuğu oldu.

Konakta anılar canlandı

22 Mayıs 2015 Cuma 10:12

 

Haber Merkezi

Orhan Gülez, Milli Mücadele yıllarında önemli bir mekân olan ve Bolu’da Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına ev sahipliği de yapan Gülezler Konağı’nda geçen çocukluk ve gençlik anılarını anlattı. ‘Konakta Anılar Canlanıyor’ söyleşisine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gencer, Gülez ailesinin önemli isimlerinden Bolu Milletvekili Adayı Şükrü Gülez, Gülez ailesinin yakınları ve sevenleri ile öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

ACI TATLI ANILARINI ANLATTI

Orhan Gülez, söyleşi boyunca kendine has üslubu ile annesi ve babasının yanı sıra Mustafa Kemal’in yakın arkadaşı dedesi Mehmet Şükrü Gülez’le olan acı, tatlı anılarını anlattı. Gülez ailesinin her ferdinin okumayı çok sevdiğini ifade eden Orhan Gülez, o dönemde konaktaki kütüphanenin de çok zengin olduğunu söyledi. Yurt dışında çalıştığı yılları ve İsviçreli eşiyle nasıl tanıştığını da anlatan Gülez’e söyleşinin sonunda, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gencer teşekkür etti. Orhan Gülez, Türkiye ve Bolu’nun Gülez soyadını unutmamasını istedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.