16 Haziran 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara16°C

MUTLULUKLARI GÖZLERİNDEN OKUNDU

Sağlık Bakanlığı'nın başlatmış olduğu 'Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı' kapsamında 5, 6 ve 7. sınıflarında seçmeli spor dersini seçen öğrencilerin kullanımı için hediye edilen 150 adet bisiklet, 22 okula dağıtıldı.

Mutlulukları gözlerinden okundu

22 Mayıs 2015 Cuma 11:59

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Haber Merkezi

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan, 'Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı' işbirliği protokolünün ilk adımı olarak, Bolu'daki okulların 5, 6 ve 7. sınıflarında, Seçmeli Spor ve Fiziki Etkinlikler dersini seçen öğrenciler için, Sağlık Bakanlığı tarafından Bolu'ya hediye edilen 150 adet bisikletin dağıtımı yapıldı.

150 ADET BİSİKLET DAĞITILDI

Atatürk Orman Parkı'nda düzenlenen Bisiklet Teslim Töreni’ne, Bolu Valisi Aydın Baruş, Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Vali Yardımcısı Ömer Eru, İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya,  Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Karagöz, daire müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen törende ilk konuşmayı yapan İl Sağlık Müdürü Mahmut Arık, proje hakkında bilgiler verdi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da konuşmasında sporun önemine değinerek, projede emeği geçenlereteşekkür etti.

Milletvekili Ali Ercoşkun, konuşmasında bisiklet ile ilgili hayatından bazı kesitler aktarırken, projede emeği geçenlere teşekkür etti ve çocukların kazasız belasız bir şekilde bisikletlere binmeleri temennisinde bulundu.

EGZERSİZ SAĞLIK DEMEKTİR

Bolu'da diğer illere göre özellikle şehir merkezinde bisiklet kullanımının yaygın olduğunu ifade eden Vali Aydın Baruş, bunun daha da yaygınlaştırılması gerektiğini ifade ederek, "Sağlıklı bir hayat, sağlıklı bir çevrede mutlu bir yaşam için Sağlık Bakanlığımızın başlatmış olduğu bu çalışma neticesinde, okullarımızın 5, 6 ve 7. sınıflarında öğrenim gören ve seçmeli ders olarak spor dersini tercih eden öğrencilerimize dağıtılmak üzere Bolu’muza şimdilik 150 adet bisiklet gönderildi. Bolu iline baktığımızda özellikle şehir merkezinde Bolu ilinin diğer illerle karşılaştırıldığında bisiklet sporuna son derece önem verdiğini, insanların bisiklet kullanmayı önemsediğini görüyoruz. Bunun için biz gerek merkezi idare olarak gerek yerel yönetimler olarak bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için gerekli tedbirleri almak zorundayız. Çünkü gelecek nesillerin sağlıklı olması ülkemizin geleceğinin de teminat altında olması demek. Bu vesile ile spor dersini tercih eden öğrencilerimiz, okul yönetimlerimizi tebrik ediyorum ve sporun okullarımızda yaygınlaştırılması için tüm okul müdürü arkadaşlardan rica ediyorum. Her öğrencimizi en azından lisanslı bir sporcu haline getirmek için gerekli çabayı gösterelim. Bunun için de Gençlik Spor Müdürlüğü ile iş birliği yapın. Biz de, öğrencilerimizin düzenli olarak spor aktivitelerine katılması için gerekli imkanları sağlayalım. Bu bisikletleri ilimize göndererek gençlerimizi spora teşvik eden ve sağlıklı yaşam tarzının ilimizde yaygınlaşması için katkıda bulunan başta Sağlık Bakanımız olmak üzere Sağlık Müdürlüğü görevlilerine ve öğrencilerimizin spor yapmasını teşvik eden okul yönetimlerine teşekkür ediyorum. Kazasız belasız mutlu bir şekilde de öğrencilerimizin bu bisikletlerini kullanmalarını temenni ediyorum" ifadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Aydın Baruş ve diğer protokol üyeleri tarafından  öğrencilere bisiklet dağıtımı yapıldı. Bisiklete binen öğrenciler, parkın içerisinde tur attı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.