16 Şubat 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul5°C
  • Ankara7°C

ÖĞRENCİLER TABLETLERİNE KAVUŞTU

Milli Eğitim Bakanlığı Fatih Projesi kapsamında düzenlenen törenle Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi 9'ncı sınıf öğrencilerine 50 adet temsili tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı.

Öğrenciler tabletlerine kavuştu

22 Mayıs 2015 Cuma 15:04

 

Haber Merkezi

Önümüzdeki haftadan itibaren ise Bolu'da da 9'ncu sınıf öğrencilerine toplam 1171 tablet bilgisayar dağıtımı yapılacak.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda düzenlenen tablet bilgisayar dağıtım törenine Vali Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Vali Yardımcısı Ömer Eru, İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

FATİH PROJESİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

İlk olarak konuşan İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu konuşmasında, Fatih Projesi ve proje kapsamında Bolu'da yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,  onur ve  gurur duyduğu bir çalışmayla beraber olduklarını dile getirerek, "Bu proje en gelişmiş ülkelerde bile ya yok ya da tam oturmamış durumda. Her toplumun en arzu ettiği şey iyi yetişmiş insandır. Ülkemizin gelecek umudu genç ve dinamik bir nüfustur. Onun için devletimiz sizler için böyle bir seferberliği başlatmış" ifadelerine yer verdi.

TOPLAM BİN 171 TABLET DAĞITILACAK

Vali Baruş ise; “Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlığı döneminde başlatmış olduğu Fatih Projesi gençlerimizin bilgiye çok hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlama ve dünyadaki gelişmeleri takip etme, ders programlarını dijital ortamda çok hızlı bir şekilde ulaşma bakımından son drece hızlı mesafe almamızı sağladı. Sizlerin bu çabalarında, bu çalışmalarında her zaman arkanızda destek olan büyük bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti var. Bunlarla birlikte gelecekte çok daha donanımlı olacağınıza, bilgi toplumunu yakalayıp Avrupa medeniyetinin ulaştığı seviyeleri çok daha hızlı bir şekilde aşacağımıza inanıyoruz. Sizlerle güveniyoruz" ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından tablet bilgisayar dağıtım törenine katılan protokol üyeleri tarafından Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi 9'ncu sınıf öğrencilerine tablet bilgisayarlarının dağıtımı yapıldı.

3-010.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar