27 Mayıs 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara10°C

FİZYOTERAPİSTLER AİBÜ’DE TOPLANDI

Türkiye Fizyoterapistler Derneği ile Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kemal Demir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu tarafından Koruyucu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon temasıyla düzenlenen 5. Ulusal Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kongresi, AİBÜ’de ba

Fizyoterapistler AİBÜ’de toplandı

24 Mayıs 2015 Pazar 11:58

 

Haber Merkezi

Kongrenin açılışına AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun da katıldı. Kongre, Hacettepe Üniversitesi’nden Dr. Serkan Karaismailoğlu’nun kadın ve erkek beyinleri konusunda verdiği eğlenceli bir konferansla başladı.

YÜZLERCE BİLDİRİ KABUL EDİLDİ

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Türkiye Fizyoterapistler Derneği Başkanı Doç. Dr. Bülent Elbasan, kongrede fizyoterapi ve rehabilitasyon bilimi alanındaki son gelişmelerin paylaşılacağını belirterek, “Fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmetinin verildiği bütün alanları göz önüne alarak sizlerden gelen görüş ve öneriler doğrultusunda bilimsel konuları panel ve konferanslara yansıtmaya çalıştık. Özellikle mezuniyet sonrası eğitimin önemli bir unsur olduğu düşüncesinden yola çıkarak kurslar ve çalıştaylarla kongremizi zenginleştirdik. Kongremize toplam 82 sözel bildiri, 170 poster ile 252 bildiri kabul edildi. Bu bildiriler, derneğimizin bilimsel yayın organı Türk Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Dergisi’nde yayınlanacaktır” diye konuştu.

KAPSAMLI BİR KONGRE HAZIRLANDI

Kemal Demir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon YO Müdürü Doç. Dr. Yeşim Bakar ise, fizyoterapistler olarak bireylerin günlük yaşamlarında optimal fonksiyonlarının sağlanması ve bağımsız yaşamlarının sürdürülmesini hedeflediklerini ifade ederek, “Bu hedefe yönelik olarak kongremizde ilgi alanlarımızda bilgilerimizi güncellemek, yeteneklerimizi geliştirmek, mesleki iletişimimizi arttırarak beklentileri karşılamak üzere kapsamlı bir kurs ve kongre programı tasarladık” şeklinde konuştu.

TARTIŞILACAK KONULAR BİZE UFUKLAR SUNACAK’

AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun da eğitime ve sağlığa hizmet eden mesleklerin kutsal olduğunu vurgulayarak, kongreye katılan fizyoterapistlerin her iki özelliğe de sahip olduklarını söyledi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.