23 Ağustos 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara16°C

AFETZEDE ÇİFTÇİLERE MÜJDE

İl Hasar Tespit Komisyonu, Bakanlar Kurulu Kararı gereği tabii afetlerden ekilişleri veya tesisleri zarar gören üreticilerin başvurularını değerlendirmek için İl Müdürlüğü salonunda saat 10:00'da toplandı.

Afetzede çiftçilere müjde

24 Mayıs 2015 Pazar 17:44

Haber Merkezi

Vali Yardımcısı Ayhan Kartlı başkanlığında gerçekleşen toplantıya; İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İsmail Taş, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Nuray Karatepe, Milli Emlak Müdürü Hasan Fatih Candemir, Ziraat Odası Başkanı Hakkı Fidan, Paşaköyü Tarım Kredi Koop. Müdürü Bayram Topçu, Yukarısoku Tarım Kredi Koop. Müdürü Nilgün Güneş ve Örencik Tarım Kredi Koop. Müd. Hayri Ceylan katılmıştır.

01/01/2015-20/01/2015 tarihleri arasında meydana gelen doğal afetler sebebiyle zarar gören çiftçilerin durumları değerlendirildi, borç erteleme talebi olan, ekilişleri veya tesisleri yüzde 30 üzerinde zarar gören çiftçilerin borçları ertelendi.

Ayrıca üreticilerin 2090 Sayılı Kanun ve Bakanlar Kurulu Kararınca münferit olarak alınan kararlar kapsamında devlet tarafından verilecek hibe, teşvik, borç ertelemesi gibi nakdi ve ayni yardımlardan yararlanabilmeleri için zararın oluştuğu tarih itibariyle İl Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne müracaat ederek zarar tespiti yaptırmaları ve Tarım Sigortası (TARSİM) yaptırmaları hususunda bilgilendirilmesine ve ekip çalışmalarının devam etmesine karar verildi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.