23 Şubat 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara2°C

3. MURAT 124 FAN CLUB YAZA MERHABA BULUŞMASI

Her yıl Mayıs ayının sonunda düzenlenen ve bu yıl üçüncüsü yapılan, Murat 124-131 Fun Club ve klasik otomobiller yaza merhaba buluşması yine aynı yerde Kocaeli’nin Kartepe ilçesine bağlı eski Seka kampında gerçekleştirildi.

3. Murat 124 Fan Club Yaza Merhaba Buluşması

25 Mayıs 2015 Pazartesi 17:20

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

BOLU’DAN KATILIM ÇOK

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen 3. Murat 124 Fan Club Yaza Merhaba Buluşması Bolu’dan bir çok Murat 124 sahibi aileleri ile birlikte etkinliğe katılarak renk kattılar. Bolu’lu Murat 124 severler “böyle etkinliklere her zaman katılmaya çalışıyoruz. Ailelerimiz ile geldiğimiz etkinlikte hem piknik havası hem de karnaval havası var.  Murat 124’lerimiz  bizim için bir taşıt değil, yaşam tarzı” şeklinde konuştular.

 200 ARACIN ÜZERİNDE KATILIM

Geçtiğimiz yıl yapılan etkinlikte Kocaeli, Sakarya, İstanbul, Bursa, Zonguldak, Konya, Bolu gibi şehirlerden toplu olarak konvoy yaparak katılan otomobillerin yanı sıra birçok Murat sever  Seka kampında buluştu. Geçtiğimiz sene 75 Murat otomobil severin katıldığı etkinliğe, bu yıl 200 araçlık bir katılımcı oldu. Etkinlik alanın da  akşamından gelip çadır kurup kamp yaptılar,

 ‘TÜM DÜNYAYA AÇILACAĞIZ’

Türkiye’nin her yanından gelen Murat Otomobil severlerin yanı sıra bu yıl Almanya’dan da katılımcının da olduğue, etkinlik Genel Koordinatörü Tuncay Beltek,  ilk yıl katılım fazla olmaz düşüncesiyle medyaya haber vermediklerini, 2.yıl  Soma maden faciası olması nedeni ile medyayı meşgul etmemek  ve Somanın gündemden düşmemesi için haber olmak istemediklerini söyledi. Buna rağmen 1.Murat 124-131  buluşma etkinliğinde 45 aracın, 2. Buluşma etkinliklerinde 75 aracın katıldığını belirten Tuncay Beltek ,bu yıl Türkiye’nin her yerinden gelecek araçların toplam sayısının 200’ü aşacağın belirtti.

Amaçlarının Türk işçisinin ürettiği, Türk ismi olan, Türk halkının yükünü çeken hemen hemen her ailenin kullandığı ve hatıralarının olduğu,  1970-1980-1990 yıllara damga vuran Murat arabalarını trafikte tutmak, olduğunu söyleyen Tuncay Beltek, her yıl sadece bir kez yaptıkları bu etkinlikten ve katılımcılardan çok memnun.

 Yaptığı buluşma etkinlikleri ile yeniden revize edilen Murat sayısının arttığını ve giderek kalabalıklaşan bir aile olduklarını söylüyor. Bu yıl Almanya’dan Köln’den kalkıp gelecek olan Murat severler gibi yakında tüm dünyaya açılacaklarını da belirtti.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.