26 Haziran 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara17°C

‘SİYASETE BOLU’DA DEVAM EDECEĞİM’

CHP Bolu Milletvekili Adayı M. Burak Cop, vekil seçilemese dahi siyaset hayatına Bolu’da devam edeceğini ifade etti. Cop, ayrıca bir akademisyen olarak da AİBÜ’de görev yapmak istediğini belirtti.

‘Siyasete Bolu’da devam edeceğim’

25 Mayıs 2015 Pazartesi 12:24

 

 

Haber: Özge ELÇİ

Milletvekili Adayı Burak Cop, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde CHP olarak gerçekçi hedeflerinin 2 milletvekili, iyimser hedeflerinin ise 3 milletvekili çıkartmak olduğunu yineledi.

‘GERÇEKÇİ HEDFEFİMİZ 2, İYİMSER HEDEFİMİZ 3 VEKİL’

Milletvekili seçilememesi durumunda da siyasi hayatına Bolu’da devam edeceğini söyleyen Cop, aynı zamanda bir eğitimci olarak da Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile ilgili planları olduğunu belirtti. Cop, seçilememesi durumunda yapmak istediklerini değerlendirerek “Akademisyenliğe geri döneceğim. Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde hocalık yapmak istiyorum. Bu konuda bir girişimde bulunmuş değilim; ama bulunacağım. Tam zamanlı kadro nasip olur mu bilmiyorum; ama hiç olmazsa misafir öğretim görevlisi olarak haftada bir gün Bolu’ya gelip ders verme niyetim var.

‘SİYASETİ BOLU’DA YAPACAĞIM’

Sürekli Bolu’da yaşamasam bile ben siyaseti Bolu’da yapacağım. En az 4 sene daha siyaset yapıp seçmenler uygun görür de bana milletvekilliği görevini verirse benim siyasi hayatım Bolu’da geçecek demektir. Ama 4 yılın sonunda siyaseten umduğum karşılığı alamadığımı görürsem, o zaman yine bir durum muhasebesi yaparım. 2019’dan söz ediyorum. 2019’dan sonra 2023’e kadar devam mı onu o zaman düşünürüm. Ama her halükarda en az 4 yıl siyaseti burada yapacağım. Bolu’ya sık sık gelip gideceğim. Partinin il kongreleri, ilçe kongreleri, paneller, söyleşilerle bir ayağım hep burada olacak” diye konuştu.

‘EĞİTİMLER VEREBİLİRİM VE KOORDİNE EDEBİLİRİM’

Bolu’da düzenlenebilecek çeşitli eğitimlerde hem eğitimmi hem de koordinatör olarak görev yapabileceğini söyleyen Burak Cop, “Ben eğitimciyim. İstanbul’da çeşitli CHP ilçe örgütlerinde, bazen Gençlik Kollarına, bazen de Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) bünyesinde Türkiye’nin temel siyasi meseleleri üzerine kimi eğitimler verdim. 7 Haziran’dan sonra da CHP’nin kadın kollarına, gençlik kollarına benzer konularda eğitimler vermek gibi bir projem var. Önemli konuların uzmanlarını Bolu’ya getirterek birtakım eğitim programları dizayn edebileceğimi düşünüyorum. SODEV’in İstanbul’da yıllardır düzenli yaptığı bir şey var, Sosyal Demokrasi Okulu diye. Bunun bir ayağını Bolu’ya getirmek mümkün. Bolu’da da belirli bir periyotta iktisat, tarihi siyaset üzerine eğitim düzenlemek mümkün. Bunun dışında üniversitede hocalık yapma imkanım olsa da olmasa da üniversiteyle ilişki içinde olmak gibi hedefim var” ifadelerini kullandı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar