22 Temmuz 2019
  • Bolu18°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara21°C

İŞÇİLERE TAM DESTEK

İşçi eylemleriyle ilgili bir basın açıklaması yapan CHP Bolu Milletvekili ve 1. Sıra Adayı Tanju Özcan, “Başta Bolu’muzda olmak üzere, ülkemizdeki tüm işçi kardeşlerimin yanlarındayım” dedi.

İşçilere tam destek

28 Mayıs 2015 Perşembe 16:36

 

Haber Merkezi

Miletvekili Özcan, işçilere destek vererek “Bursa’da, Renault işyerinde başlayan, daha sonra da Tofaş ve diğer şehirlerde bulunan işyerlerinde devam eden eylemleri yakından izlemekteyim.

Önceki gün de, Bolu’muzdaki değerli işçi kardeşlerim, açlığa, sefalete ve yoksulluğa karşı direnen arkadaşlarına destek vermişlerdir. Ben de işçi kardeşlerimin, sefalet koşullarında yaşamak zorunda bırakılmalarına karşı emek ve alın terinin hakkını almak için verdikleri mücadeleyi sonuna kadar destekliyor ve saygıyla karşılıyorum. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sorunlardan en çok etkilenen kesimin başında gelen işçilerimizin, düşük ücretle adeta ‘modern köle’ olarak çalıştırmasını, hiçbir vicdan sahibi kişinin kabul etmeyeceği gibi, benim de kabul etmem ve bu konuda sessiz kalmam mümkün değildir.

GEREDELİ DERİ İŞÇİLERİNE VERDİĞİ DESTEĞİ HATIRLATTI

Bununla birlikte son derece makul ve somut taleplerle başlayan bu eylemlerin, uluslararası alandaki rekabet gücümüzü zayıflatmadan ve ekonomimiz için çok önemli olan bu sanayi kolunun daha fazla zarar görmeden, işverenlerimizin de katkılarıyla barış ve diyalog çerçevesinde çözülmesinden yanayım.

Hakkında, Geredeli Deri İşçilerine destek verdiği ve onların haklarını savunduğu için dokunulmazlığının kaldırılması konusunda fezleke düzenlenen, emeğin en yüce değer olduğu bilinciyle hareket eden bir milletvekili olarak, başta Bolu’muzda olmak üzere, ülkemizdeki tüm işçi kardeşlerimin yanlarında olduğumu bir kez daha bilmelerini isterim” diye konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar