23 Ağustos 2019
  • Bolu27°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara31°C

‘GİRİŞİMCİNİN ÖNÜ AÇILACAK’

Liberal Demokrat Parti Bolu Milletvekili Adayı Ahmet Yılmaz, “LDP iktidarında işsizliği yok etmek için girişimcinin önü tamamen açılacak ve vergi cehenneminden kurtarılarak çığ gibi yeni iş yerlerinin kurulması sağlanacaktır” dedi.

‘Girişimcinin önü açılacak’

29 Mayıs 2015 Cuma 15:11

 

 

Haber: Adem Güler

LDP Milletvekili Adayı Yılmaz, liberalizmi tanımlayarak “Liberalizm, bireysel özgürlük düşüncesi üzerine şekillenmiş siyaset felsefesi ve dünya görüşüdür.

Sosyal liberalizmde ifade özgürlüğü, mülkiyet hakkı, çoğulcu demokrasi, sivil haklar, inanç özgürlüğü, serbest ticaret, basın özgürlüğü ve özel mülkiyet en başta gelenleridir. Kısaca bir açıklama getirirsek Tanrı’nın insana verdiği en büyük nimet olan aklın önündeki tüm engellerin kaldırılmasıyla birlikte bireyin girişimciliğinin önünün açılması ile birlikte ülkede hızlı kazanmanın sağlanması ile birlikte refahın artması, işsizliğin yok edilmesi demektir” dedi.

‘ÇALIŞANI EŞKIYA GİBİ SOYAN ANLAYIŞ TERK EDİLECEK’

Liberal sistemden başka tüm sistemlerin, bireyin başta düşünce ve inançları olmak üzere her tür girişimine müdahale ettiğini ifade eden Yılmaz, “Bu durum da fakirliği ve işsizliği ardından da terörü getirmektedir. İşte Türkiye bu nedenle ağır bir kaos altında yaşamaktadır. Devleti yöneten iktidar, girişimcinin kazandığı paranın çoğunu vergi ve çeşitli yasal soygunlarla elinden çekip almakta ve bu paraları kendi siyasal kitlesi ile bağımlı hale getirip yoksullaştırdığı oy depolarına aktarmakta, bu yolla sürekli iktidar olmaktadır.

Liberal ekonomiyi uygulayacak olan Liberal Demokrat iktidarında refahı artırmak, işsizliği yok etmek için girişimcinin önü tamamen açılacak ve vergi cehenneminden kurtarılarak çığ gibi yeni iş yerlerinin kurulması sağlanacaktır.

Çalışanı eşkıya gibi soyup taraftarları arasında pay eden devlet anlayışı terk edilecektir” ifadelerini kullandı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar