22 Şubat 2019
  • Bolu0°C
  • İstanbul4°C
  • Ankara-3°C

BU BAHÇE TARIMI UÇURUR

Tarımda alternatif tür ve çeşitlerin artırılmasını ve çiftçilerin daha fazla gelir elde etmesini sağlayacak ‘Araştırma ve Uygulama Bahçesi’ kurulacak.

Bu bahçe tarımı uçurur

29 Mayıs 2015 Cuma 15:49

 

 

Haber Merkezi

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen "Araştırma ve Uygulama Bahçesi Tesisi Projesi" bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

PROJE HAKKINDA BİLGİ ALDILAR

Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nde düzenlenen bilgilendirme toplantısına Vali Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vahdettin Çiftçi ile proje sorumluları katıldı.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. İhsan Canan "Araştırma ve Uygulama Bahçesi Tesisi Projesi" hakkında bilgiler verdi.

BOLU İÇİN BÜYÜK ÖNEME SAHİP

Oluşturulacak olan Araştırma ve Uygulama Bahçesi'nin gerek üniversite gerekse de Bolu için büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yard. Doç. Canan, Bolu'da yetiştirilebilinecek alternatif tür ve çeşitlerin artırılmasında da bu projenin büyük payı olduğunun altını çizdi.

GELİR GETİREN ÜRÜNLER YETİŞTİRİLECEK

Tarımsal alanların değerlendirilmesinin önemli olduğunu ifade eden Baruş, "Amacımız Bolu'da kullanılan tarımsal alanlarda en fazla geliri getiren ürünleri araştırmak ve Bolulu çiftçilerimizi o ürünleri yetiştirmeye yönlendirmek. Bu konuda da bu projeyi önemsiyorum. Projenin hazırlanması, uygulanması ve geliştirilmesinde Valilik olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Kamu ve özel sektör işbirliği sağlayarak Bolu'ya faydalı hizmetler yapmamız lazım. Böyle bir projeyi hazırladığınız için sizlere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

"Araştırma ve Uygulama Bahçesi Tesisi Projesi", Bolu Valiliği, Bolu Belediye Başkanlığı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, İl Özel İdaresi ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü arasında imzalanacak protokol ile birlikte yürütülecek.

aibu_3.jpg

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar