21 Temmuz 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara17°C

EN ÇOK ULAŞIMDAN DERT YANDILAR

AİBÜ Türk Dünyası Topluluğu ve Bolu Ülkü Ocakları’nın geçtiğimiz haftalarda üniversite öğrencilerinin sorunlarına ilişkin düzenledikleri çalıştaydan çıkan kararlar, AİBÜ Rektörlüğü’ne sunuldu.

En çok ulaşımdan dert yandılar

29 Mayıs 2015 Cuma 15:49

 

 

Haber: Beyhan Bayrak

Düzenlenen çalıştayda üniversite öğrencilerinin sorunları, 5 ana başlıkta toplanmıştı. En önemli sorunun ulaşımla ilgili olduğu sonucu çıkarken sırayla esnaf-öğrenci sorunları, soyal ve kültürel sorunlar, barınma sorunları ve terör sorunları olduğu belirtildi.

OTOBÜSLER YETERSİZ, KİRALAR ÇOK YÜKSEK

Hazırlanan raporda başlıca sorunlar olarak otobüsleri yetersizliği, ücret dengesizliği, otobüs kalkış saatlerindeki uyuşmazlık, fiyat pahalılıkları, esnafların olumsuz tavırları, toplulukların bütçe sıkıntıları, sosyal aktivite azlığı, öğrencilerin yurt sorunları, kira pahalılığı, üniversitedeki terör sorunları yer aldı. Sorunların çözümleri de topluluk başkanları tarafından belirtilirken yapılan açaıklamada hiçbir siyasi ve ideolojik menfaat gözetilmediği belirtildi. Randevu verildiği takdirde sorunları Belediye, Valilik gibi makamlara da iletileceği ifade edildi.

‘ÖĞRENCİ KONSEYİ YETERSİZ KALIYOR, BİZ DE YENİ PLATFORM KURDUK’

AİBÜ Öğrenci Konseyi’nin, öğrencileri temsil etme noktasında çok yetersiz olduğuna dikkat çekilirken “Üniversite Konseyi, öğrencileri layıkıyla temsil edemiyor. Geçen hafta yaptığımız çalıştay sonucunda ortak bir karar alarak üniversitemiz topluluklarını ve öğrencilerini temsilen AİBÜ Türk Gençlik Platformunu kurmuş bulunmaktayız. Kurduğumuz platformun amacı, öğrenci sorunlarını okul yönetimine bildirmek ve çözümler üretmek, toplulukların etkinliklerine katılımı artırmak, etkinliklerin daha geniş kitlelere duyurulmasını sağlamaktır” denildi. 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar