18 Temmuz 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara17°C

DOSTLUK MARATONU’NDA BOLULU BİR SPORCU!

Bolulu sporcu İbrahim Yılmaz, bağlı olduğu Güneşli Koşu Grubu sporcuları ile birlikte 14 Haziran’da Türk, Yunan ve Bulgar atletlerin katılacağı 21 kilometrelik sınırsız dostluk yarı maratonunda koşacak. Sporcumuz hazırlıklarını sürdürüyor.

Dostluk Maratonu’nda Bolulu bir sporcu!

01 Haziran 2015 Pazartesi 14:14

 

Türk-Bulgar Dostluk Grubu Derneği, Türk, Yunan ve Bulgar halklarının kaynaşması amacıyla 21 kilometrelik sınırsız dostluk yarı maratonu düzenleyecek. Bu yarı maratonda Bolulu sporcu İbrahim Yılmaz, Güneşli koşu Grubu ile birlikte tam kadro koşuya katılacak. Edirne Karaağaç yolundan başlayacak olan maraton, Pazarkule Gümrük Kapısı'ndan çıkış yapılarak, Yunanistan’ın Kastanias kasabasından dönülerek, tekrar Pazarkule gümrük kapısından Türkiye’ye giriş şeklinde olacak.Konuyla ilgili olarak Türk-Bulgar Dostluk Grubu Derneği bir tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Dernek Başkanı Haluk Kaya, tarihsel ve kültürel olarak birbirine bağlı, 3 komşu ülke olan Türk, Yunan ve Bulgar atletlerin katılacağı 21 kilometrelik sınırsız dostluk yarı maratonu düzenleyeceklerini söyledi.Maratonun dünyada ikinci kez olacağını belirten Kaya, “Sınırların ortadan kalktığı, pasaportun olmadığı, vizenin aranmadığı, 3 ülke sporcularının Avrupa Birliği üyesi olmayan bir ülkeden koşarak, Avrupa Birliği üyesi bir ülkeye giriş ve çıkış yapacak olmalarıdır. Türk Bulgar Dostluk Grubu Derneği olarak Türk, Yunan ve Bulgar halklarının kaynaşması için düzenleyeceğimiz maratonun güzergahı Edirne'mizdeki Karaağaç yolundan başlayarak, Pazarkule Gümrük Kapısından çıkış yapılarak, Yunanistan’ın Kastanias kasabasından dönülecek olup, tekrar Pazarkule gümrük kapısından Türkiye’ye giriş şeklinde olacaktır. Uluslararası sınırsız dostluk yarı maratonu 14 Haziran tarihinde gerçekleştirilecektir" dedi.

"Ülkemiz ve Edirne’mizin Tanıtımı Yapılacak"

Kaya, maratonda Türk, Yunan ve Bulgar atletlerin koşacağını ifade ederek, "Büyükler ve Masterler kategorisinde Erkek ve Bayanlar olmak üzere tek yarış ve ayrı tasnif şeklinde yapılacaktır. Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından 2015 yılı Faaliyet Programına da alınan maraton için tüm organizasyon derneğimiz tarafından yapılacak olup, çeşitli kamu ve özel kuruluşlar tarafından da desteklenmektedir. Bu uluslararası maraton gerek ülkemiz ve gerekse komşu ülkeler arasında ikinci kez yapılmaktadır.. Atletler pasaportsuz ve vizesiz olarak Türkiye’den çıkarak, Yunanistan’a giriş ve çıkış yapacaklardır. Buradaki temel amaç ülkeler arası dostluk, kardeşlik duygu ve temellerinin atılmasıdır. Aynı zamanda ülkemiz ve Edirnemiz'in tanıtımı da yapılacaktır. Son olarak ta grubumuzun sponsorluğunu üstlenen Atılım Muhasebe sahibi ve grubumuzun başkanı Selim Tuluk Beye, Gözde Kalıp San.Tic.Ltd Şti sahibi Haşim Kartal beye, bizlerin haberlerini usanmadan yılmadan yayımlayan Dörtdivan Dünyası’na, her koşuda grubumuzun fotolarını özveriyle çeken İsmet Ablay abimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Haber Merkezi

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.