23 Şubat 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara2°C

HASTANELERDE GÜVENLİK SORUNU VAR

Doktor Kamil Furtun’un hayatını kaybettiği cinayeti protesto etmek için toplanan Sağlık Sen üyeleri, saldırıyı lanetlerken hastanelerdeki en önemli sorunun güvenlik olduğunu dile getirdiler.

Hastanelerde güvenlik sorunu var

01 Haziran 2015 Pazartesi 16:41

 

 

Haber: Beyhan Bayrak

Sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddete karşı Sağlık Sen olarak çeşitli zamanlarda çözüm önerilerimi ortaya koyduklarını söyleyen Sami Yılmaz, “Sağlık Bakanlığı ile 2011 yılında başlattığımız ‘Emeğe Saygı Şiddete Sıfır Tolerans’ kampanyasının ardından bir dizi tedbirler alınmasına rağmen şiddetin önüne geçilememiştir. Görülmektedir ki mevcut uygulamalar yeterli değildir ve acilen şiddeti önleyici, caydırıcılığı yüksek hukuki yaptırımlar hayata geçirilmelidir” diye konuştu.

‘MİLLET TEPKİSİNİ ORTAYA KOYMALIDIR’

Sağlık çalışanlarınnı kendilerini güvende hissetmediklerini söyleyen Yılmaz, “Çalışanlarımız şiddete uğrama kaygısı içinde görevlerini sürdürmeye çalışmaktadırlar. Bu acı kayıplar başta olmak üzere pek çok nedene bağlı olarak çalışanlarımız tükenmişlik yaşamaktadırlar. Bu acı olayla birkez daha ortaya çıkmıştır ki, güvenlik hastanelerimizin en önemli sorunudur. Güvenlik konusunda her türlü teknolojik ve yapısal imkanlar seferber edilmeli, istihdam

stratejileri nitelikli güvenlik ihtiyacı talebine uygun hale getirilmeli, hiçbir sağlık çalışanımızın burnunun dahi kanamasına fırsat vermeyecek önlemler hayata geçirilmelidir. Buradan milletimize de seslenmek istiyoruz. Görev şehidimiz Dr. Kamil Furtun, bu milletin kıymetli bir evladıydı. Milleti için şifa veren bir o kıymetli yürek alçakça bir saldırı sonucu sönmüştür. Bu acı sadece sağlık çalışanlarının acısı kalmamalı, millet evladının acısını yüreğinde hissetmeli ve tepkisini ortaya koymalıdır” dedi.

Yılmaz, Sağlık Sen olarak birkez daha bu menfur saldırıyı lanetleyerek açıklamalarını bitirdi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar