26 Mart 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul13°C
  • Ankara16°C

GIDACILAR KEP ATTI

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nün Kongre Merkezi Bordo Salonda düzenlenen mezuniyet töreninde 65 öğrenci kep attı.

Gıdacılar kep attı

02 Haziran 2015 Salı 10:21

 

Haber Merkezi

Törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun, hedef belirlemenin ve bu hedef doğrultusunda çalışmanın önemine değinerek, “Gayret gösterirseniz, çok çalışırsanız mutlaka para, pul, mevki vs. peşinizden gelir. Bunları hedef olarak belirlemeyin. Hedefinize daima başarıyı, ailemize, toplumumuza, milletimize, devletimize hizmeti, milletimizi en üst seviyelere taşımayı koyun. Şu anda devletimizin de 2023 hedefleri var, 2053 ve 2071 hedefleri var. Tüm bu tarihler bize geçmişte yaşadığımız başarıların yıl dönümlerini hatırlatıyor. Bu yıldönümlerinde başarılarımıza başarılar katmayı sorumluluk olarak bize yüklüyor. Unutmayın, bütün bunları başarmada örnek alabileceğimiz, tarihimizde pek çok zenginliğimiz var ve bunu sizler başaracaksınız.” dedi.

LİSANSÜSTÜ İLE İLGİLİ BİLGİLER VERİLDİ

Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Zorba ise, Gölköy’de AİBÜ’nün ikinci kampüsü olarak gelişen alanda kısa süre önce yapımı tamamlanarak hizmete giren Mühendislik Mimarlık Fakültesi Ek Hizmet Binası hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Atölye, laboratuvar ve dersliklerin en yeni teknolojik ürün ve cihazlarla donatılarak öğrencilerin ve akademisyenlerin hizmetine sunulduğunu ifade eden Prof. Dr. Zorba, lisans üstü eğitim görecek öğrenciler için yapılan derslikler ile makine atölyesi hakkında da bilgi verdi. Prof. Dr. Zorba, kısa sürede tamamlanarak hizmet vermeye başlayan binanın yapımının her aşamasında desteğini ve katkısını esirgemeyen Rektör Coşkun’a teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

MİNİ KONSER DÜZENLENDİ

AİBÜ öğrencilerinin verdiği mini konserin ardından mezun öğrenciler adına Gamze Karagöz bir konuşma yaptı. Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencileri mezuniyet belgelerini, başta Rektör Prof. Dr. Coşkun ve Prof. Dr. Ömer Zorba olmak üzere öğretim elemanlarının elinden aldılar. Tören, öğrencilerin keplerini havaya fırlatmaları ve mezuniyetlerini arkadaşları ve aileleriyle birlikte kutlamalarıyla sona erdi.

kjlk.jpgogp.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.