26 Mart 2019
  • Bolu8°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara8°C

‘TÜRKİYE BU 4 PARTİYLE TEHLİKEDE’

Liberal Demokrat Parti Milletvekili Adayı Ahmet Yılmaz, “AKP, CHP, MHP, HDP’deki aday profillerine baktığımız zaman Türkiye’nin ne büyük bir tehlike altında olduğunu net olarak görüyoruz” diye konuştu.

‘Türkiye bu 4 partiyle tehlikede’

02 Haziran 2015 Salı 17:00

 

 

Haber: Beyhan Bayrak

Yılmaz, bu 4 parti ile Türkiye’nin geldiği uçuruma gideceğini söyleyerek “Öyleyse Meclis dışında bir parti ile Türkiye’yi bu uçurumdan kurtarmak gerekirdi.  Meclis dışı partilere baktığımızda en iyi şekilde siyasal düşünce bazında kurumlaşmış olan, akıl ve bilgi ikliminde koşan parti olarak Liberal Demokrat Parti’yi görüyoruz.

İleri batı ülkelerine baktığımızda demokratik haklar ve ekonomik bakımdan kalkınan ülkelerin liberal sistemi uyguladıklarını görüyoruz.

Dünya literatüründe devletçi sistemi uygulayan bir Yugoslavya’ya bakın, ne oldu? Bir de liberal ekonomiyi uygulayan Japonya’ya” diye konuştu.

LDP için seçemene oy çağrısından bulunan Yılmaz, açıklamalarını Gandhi’nin sözleriyle bitirerek şunları söylesi; “Liberal, özgür demektir. Özgürlüğünüzün kıymetini bilin. Özgürlüklerin tek temsilci partisi LDP’ye ‘evet’ mührünü basın.  Mahatma Gandhi’nin ‘Önce seni görmezden gelirler, sonra alay ederler, sonra seninle savaşırlar, sonra sen kazanırsın’ sözünü tüm düşünce sahiplerine anımsatmadan geçemeyeceğim.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar