22 Ağustos 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara19°C

VATANDAŞIN OTOBÜS ÇİLESİ

Toplu taşımayı kullanan vatandaşların, şehir içi ulaşımını sağlayan otobüslerden şikayeti giderek artıyor. Bazı güzergahlarda otobüslerin yarım saatte bir gelmesi gerekirken çoğu zaman saat başı gelmesi, vatandaşları çileden çıkartıyor.

Vatandaşın otobüs çilesi

03 Haziran 2015 Çarşamba 10:21

 

Haber: Özge ELÇİ

2015 yılı itibariyle 23 ayrı güzergahta çalışmaya başlayan otobüslerde şikayetler giderek artıyor. Bolu Belediyesi’nin internet sitesinde yer alan saatlere göre birçok güzergahta yarım saatte bir gelmesi gereken otobüsler, saat başı geliyor. Özellikle akşam 18:00-20:00 saatleri arasında yaşanan yolcu yoğunluğuna rağmen, otobüslerin saat başı gelmesi vatandaşı çileden çıkartıyor. Duraklarda biriken yolcular, otobüslerde sıkışık halde gitmek zorunda kalınca yolcular ve otobüs şoförü arasında da sık sık tartışma yaşanıyor.

OTOBÜSÇÜLERİN TALEBİYLE ZAM YAPILMIŞTI

Otobüsçüler, ulaşımda zam yapılmaması ve Çaydurt, Abant gibi mesafelere giden yolcuların da tek binişlik ücretle gitmesi nedeniyle mağduriyetlerini dile getirmiş ve Bolu Belediyesi’ne taleplerini içeren bir dilekçe yazmışlardı. Bu dilekçelerin ardından Belediye Meclisi’nde ulaşım ücretlerine zam ve bazı uzak güzergahlara, birden fazla kart basılması zorunlu hale getirilmişti. Fakat buna rağmen otobüs saatleri, tam olarak rayına oturmadı.

BELEDİYE’DE YER ALAN SAATLERE UYULMUYOR

Toplu taşımayı kullanan vatandaşların önemli bir sorunu ise otobüs duraklarında saatleri belirten güncel bir liste bulunmaması. Saatlerin sürekli değişmesinden dert yanan vatandaşlar, bazı güzergahlarda ise otobüslerin Belediye’deki listeye uymamalarından şikayet ediyor. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar