19 Nisan 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara8°C

CHP’YE SEÇİM ÖNCESİ DOPİNG

CHP Kültür ve Sanat Platformundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, partisinin seçim çalışmalarına destek olmak için Bolu’ya geldi. İl binasında önemli açıklamalar yapan Karakaş, daha sonra sahaya inerek seçim çalışmalarına katıldı.

CHP’ye seçim öncesi doping

03 Haziran 2015 Çarşamba 15:42

 

Haber: Özge ELÇi

Genel Başkan Yardımcısı Karakaş, İl binasında bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya Karakaş’ın yanı sıra CHP Gençlik Kolları eski Genel Başkanı Yunus Emre, 3. Sıra Milletvekili Adayı Burak Cop, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz, Kadın Kolları Başkanı Zuhal Toker Işın ve çok sayıda partili katıldı. İl Başkanı Kazım Karsu ise rahatsızlığından dolayı toplantıya katılamadı.

‘AKP 8 HAZİRAN’DA İKTİDARDAN GİDECEK’

CHP’nin seçim bildirisi ve bildiriye gelen tepkilerle ilgili konuşan Karakaş, 13 yıllık AKP iktidarına da demokrasi, milli gelir adaletsizliği, hukuksuzluk üzerinden eleştirilerde bulundu. AKP’nin 8 Haziran’da yok olacağını ifade eden Karakaş, “Bütün partimiz, bütün örgütlerimiz CHP olarak seçimlere odaklandık. Bu seçimi AKP hükümetinin kurmak istediği otoriter rejime son verecek bir seçim olarak görüyoruz” diye konuştu. Önemli açıklamalarda bulunan Karakaş’ın konuşmalarından satır başları şu şekilde;

“Bolu, önemli bir ilimiz. Geçen seçimlerde iyi bir sonuç alındı, bu seçimlerde daha iyi bir sonuç alacağımıza inanıyoruz. 3 adayımız da çok çalışkan. Burak Cop’un da Bolu’dan aday olmasını bir kazanç olarak görüyorum.

Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Bolu’da da daha iyi bir sonuç alacağız. Gördüğümüz şu ki; AKP düşüşte. CHP, özellikle ortaya koyduğu seçim bildirisiyle geniş toplum kesimlerinde toplumda çok büyük bir ilgi yarattı. Merkez Türkiye Projesi, milyonlarca insana iş sahaları açacak, Türkiye’yi çevre ülkeler ve dünyayla bütünleştirecek bir proje. Bu seçim bildirisini kendimiz genel merkezde oturup, 16 genel başkan yardımcısı, parti meclis üyeleriyle birlikte yazmadık. Ekim ayında ‘Geleceği birlikte kuruyoruz’ sloganı adı altında Türkiye’deki toplumsal grupların temsilcileriyle buluştuk. İşçiler, emekliler, tarım kesimi, sanatçılar, eğitimciler, KOBİler, işletmecilerin temsilcilerini Genel başkanımız partiye davet etti. 15 ayrı grupla saatler süren toplantılar yaptık. Hepsine sorduk, nedir sıkıntınız, diye. 3 ay çalıştık ve anlattıklarının hepsini not ettik. Bu notlarla seçim bildirisi yazdık. Örgütlerimizden de gelen teklifleri değerlendirdik. İlk defa CHP halkla birlikte gerçekçi, uygulanabilir ve milyonlarca insanın geçim sorununa çare getirebilecek bir seçim programı ortaya koydu.

‘800 MİLYAR GELİRİ OLAN ÜLKE 65 MİLYARI BULAMAZ MI?’

AKP Hükümeti bu seçim bildirisi ortaya çıkınca panikledi. CHP, sanki somut çözüm getirmez, halkın ekonomik durumuyla ilgilenmez, onlar başka şeyler söylerler diye bir önyargı vardı. Bu kırıldı. Önce kaynak nereden bulacaksınız, dendi. Kaynakları gösterdik. 65 milyar Türk Lirası. 30 milyon insanın yararlanacağı bir projeye 800 milyar dolar milli geliri olan bir ülke, 65 milyar dolar ayıramayacak mı yani? Paraları saray için mi, uçaklar, yandaşları destekleme için mi ayıracağız? Kendi yapmadıkları için, emeklileri perişan ettikleri için, taşeron işçilik yayıldığı için birden hücuma geçtiler.

Onlar da uyandılar. Emeklilere 100’er lira zam yaptılar. 5,8 milyarı şimdiden harcadılar. Çiftçiler için projemiz var dediler. Taşeron işçiler için tören yaptılar, 4 bin tane işçiyi kadroya aldılar. Bu CHP’nin seçim bildirisinin şimdiden başardığı iş. CHP iktidar olduğunda bütün halk, rahat bir nefes alacak.

 ‘Ne olacak’ diye soruyorlar. Ne olacağı belli. 13 yıllık AKP iktidarı son bulacak. Bu iktidar, Türkiye’yi ayrıştırdı. Tarihimizde görülmeyen yolsuzluklara imza attı. 54 bakan çocuğu trilyoner oldu. Fransız bir ekonomist geldi. Konferanslar verdi. Son 30 yıldaki eşitsizlikleri anlatttı. Diyor ki ‘Japonya, sizden çok daha büyük ve zengin bir ülke. Ama Japonya’daki dolar milyarderleri Türkiye’dekinden az. Türkiye’de 2 misli daha çok.’Adaletli bir grup yok. CHP diyor ki ‘Herkes insanlık onuruna uygun bir yaşam sürecek.’

Birçok ülkede koalisyon hükümetleri vardır. Bizde de olabilir. AKP tek başına 13 yıldır ülkeyi yürütüyor da Allah aşkına ülkede huzur mu var? Adaletli mi paylaşılıyor gelirler? Basın mı özgür, sendikalar mı özgür? Esas istikrarsızlık budur.

SAHA ÇALIŞMALARINA KATILDI

Türkiye’de iş yapmak isteyen yabancılar diyor ki ‘Öyle bir çağda yaşıyoruz ki, istikrar demek, aynı zmaanda hukuk devleti demek, özgürlükler demek, demokrasinin kusursuz işlemesi demek.’  Cumhurbaşkanı siyasi parti temsilcisi gibi çalışıyor. Anayasa açık. Cumhurbaşkanı tarafsızdır. Rahmetli Özal’a çok laf ediyorduk. O dedi ki ‘Anayasa’yı bir kere delsek bir şey olmaz’ Bu her gün deliyor. O yüzden ortada Anayasa da hukuk devleti de kalmadı. Türkiye buna layık değil. Türkiye, 8 Haziran’dan itibaren bir demokrasi rotasyonuna girecek. İnsanların eşit şartlarda gelişmeden pay aldığı bir rotaya gireceğiz.”

Partide yapılan açıklamanın ardından Karakaş, Milletvekili Adayı Burak Cop’la birlikte birçok mahalleye giderek seçim çalışmalarına katıldı.  

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar