23 Nisan 2019
  • Bolu10°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara12°C

ÜCRET SKALALARINI KÜPÇÜ’YE POSTALADI

“Kafa bulandırmasınlar”demişti

Ücret skalalarını Küpçü’ye postaladı

03 Haziran 2015 Çarşamba 18:00

 

 

 

Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Milletvekili Fehmi Küpçü’nün “Kafa bulandırmaya çalışanlar, Mengen Belediye işçilerine 1,500 TL maaş versinler” açıklamasına yanıt verdi.

Bulut, Mengen Belediyesi çalışanlarının en az maaş ikramiyeleriyle birlikte 2,086 TL - 2,310 TL arasında maaş aldığını söyleyerek PTT aracılığıyla Küpçü’ye çalışanların ücret skalasını gönderdi.

Haber Merkezi

Belediye Başkanı Bulut, “Sayın Fehmi Küpçü, 7 Haziran seçimleri yaklaşırken yoğun çalışmalarından ötürü çok bunalmış olacak ki böylesine talihsiz bir açıklamada bulunmuştur. Şimdi belediyede çalışan kadrolu işçilerimizin ücret sklasını şeffaf belediyecilik anlayışıyla sizlere gösteriyorum. Görüldüğü üzere en az maaş ikramiyeleriyle birlikte 2,086 TL - 2,310 TL arasında almakta olduklarını bu tabloda görmektesiniz.

PTT’DEN ÜCRET SKALASINI POSTALADI

14.07.2014 tarihinde hizmet iş sendikasıyla yapmış olduğumuz toplu sözleşmede birinci yıl sendika yüzde 10-15 bir artış beklerken biz çalışandan, emekten yana olan bir belediye olarak birinci yıl için yüzde 20, ikinci yıl TÜFE oranında yüzde 7,61 zam yaparak ücretlerini bugünkü duruma getirdik. Ayrıca iki maaş tutarında ikramiye vermekteyiz. Sayın Fehmi Küpçü’nün dileği 1,500 TL maaşı da asgari ücretle çalışan hizmet alımındaki işçi arkadaşlarımıza Cumhuriyet Halk Partisi İktidarında vereceğimizin sözünü veriyorum. Bu söz Genel Başkanımızın asgari ücret sözüdür. Şimdi Mengen PTT’sinden Sayın Fehmi Küpçü’ ye ücret skalasını postayla gönderiyorum” diye konuştu.

Bulut, daha sonra PTT’ye giderek Küpçü’ye ücret skalalarını postaladı.

 

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.