18 Temmuz 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara16°C

X-GENÇLİK’TEN KÜTÜPHANE HAREKATI

X-Gençlik Hareketi ismiyle çeşitli örnek aktivitelere imza atan bir grup AİBÜ’lü genç, Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde bulunan Zeliha-Razaman Alpan Ortaokulu'na kütüphane oluşturmak yüzlerce kitap topladı.

X-Gençlik’ten kütüphane harekatı

04 Haziran 2015 Perşembe 09:54

 

 

Haber: Beyhan Bayrak

Daha önce farkındalık yaratmak ve sosyal sorumluluk bilinci kazandırmak için çevre temizliği ve bisiklet turu gibi etkinlikler yapan X-Gençlik Hareketi, şimdi de Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde bulunan Zeliha-Razaman Alpan Ortaokulu'na kütüphane oluşturmak için harekete geçti.

 Sosyal medya platformları aracılığıyla yaptıkları duyurular sayesinde geniş bir kitleye ulaşan AİBÜ öğrencileri, kısa sürede yüzlerce kitap topladı. Henüz yeterli sayıya ulaşamadıklarını belirten gençler, bahar dönemi final sınavları bitene kadar kitap toplamaya devam edeceklerini, kitap yardımında bulunmak isteyenlerin sosyal medya aracılığıyla iletişim kurabileceklerini belirtti.

BİRÇOK SOSYAL SORUMLULUK PROPJESİNE İMZA ATTILAR

Konuyla ilgili açıklama yapan X-Gençlik Hareketi Genel Koordinatörü Bulut Altundal; “Bizler öncelik olarak Bolu gençliğinin toplumsal duyarlılığını artırmak, onlara sosyal sorumluluk bilinci aşılamak, üretken ve aktif olmasını sağlamak için bir araya gelmiş Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerinden oluşan bir grubuz. Bu yolda kendimize hedef olarak belirlediğimiz amaçlarımız; önyargısız, kendisini tanımlamış, dünyayı ve hiçbir ayrım gözetmeksizin diğer insanları anlamaya meraklı, değiştirebileceğine inanacak kadar özgüven ve sorumluluk sahibi bir nesil yetiştirmektir. Bu kapsamda bilgi ve tecrübe paylaşımı yapmak amacıyla belirli periyotlarda yapılacak etkinliklerle gençlerin pratik hayattaki zorluklar ve önlerine çıkacak olan avantajlar noktasında bilgi sahibi olmalarını sağlamak, ayrıca genç nüfusa sosyal sorumluluk bilinci kazandırarak onları sosyal faaliyetler ile zararlı bağımlılıklara karşı korumak istiyoruz. Bu kapsamda kültür, sağlık, eğitim, spor ve sosyal sorumluluk ve birçok alanda projeler/etkinlikler yapacağız” diye konuştu.

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.