16 Şubat 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara7°C

İŞ BANKASI’NDAN ÖRNEK BAĞIŞ

Türkiye Satranç Federasyonu’nun ana sponsoru olan İş Bankası, Bolu’da 8 adet okula satranç takımı hediye etti.

İş Bankası’ndan örnek bağış

04 Haziran 2015 Perşembe 10:37

Haber: Beyhan Bayrak

Türkiye İş Bankası’nın il genelinde 8 okula satranç takımı hediye ettiği tören, Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Törene İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Türkiye İş Bankası Bolu Şube Müdürü İlker Kıyak, Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Yücel Yıldırım ve okul müdürleri katıldı.

SATRANCIN ÖNEMİNE DEĞİNİLDİ

Açılış konuşmasını yapan Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Yıldırım, satrancın önemine değinerek “Akıl ve zeka oyunları, çocuklarımızı eğlendirirken zihinsel olarak gelişmesini de sağlamaktadır. Bu durum uluslararası eğitim bilimcileri tarafından kanıtlanmış bir gerçektir. Çocuklar, keyif alarak yaptıkları etkinlikler sonucunda öğrendiklerini hafızalarında daha iyi saklayabilirler. Bu nedenle sadece okulda değil okul dışında da çocuklarımızı akıl ve zeka oyunlarıyla tanıştırmalıyız. Eğitim bilimcileri tarafından yapılan araştırmalar sonucunda zeka oyunları içinde satranç oyununun özel ve farklı bir yerde değerlendirilmesi gerektiği vurgulanmıştır” diye konuştu. Yıldırm, bağıştan dolayı da İş Bankası yetkililerine teşekkür etti.

Türkiye İş Bankası Şube Müdürü İlker Kıyak da Bolu’da örencilerin satrancı sevmesini ve satrançta iyi yerlere gelmelerini diledi.

SATRANÇ ZEKAYI GELİŞTİRİR

Daha sonra sözü alan İl Milli Eğitim Müdürü Çavuşoğlu ise satrancın en önemli oyun olduğunu söyleyerek “Üç hamle sonrasını düşünebiliyorsanız eğer olay bitiyor. Ama her her hamleyi yaptıktan sonra bir dahakini daha sonra düşünürüm dersen o zaman yeniliyorsun. Bu iş hayatında da böyle. Birkaç hamle sonrayı düşünebilen insanlar başarılı oluyor. Yani zekasını açmış, geliştirmiş insanlar daha başarılı oluyor. Bu faydalı faaliyete öncülük eden İş Bankası’na teşekkür ediyorum. 207 tane okulumuz var, her birine birer tane istiyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından satranç takımları, okul müdürlerine teslim edildi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar