20 Şubat 2019
  • Bolu-2°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara-1°C

ÖĞRENCİLER PİKNİKTE BULUŞACAK

5 Haziran Dünya Çevre Günü, atık pil toplama kampanyasından uçurtma şenliği ve pikniğe kadar çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Öğrenciler piknikte buluşacak

05 Haziran 2015 Cuma 17:54

 

 

Haber Merkezi

Ülkemizde ve dünyada çevre korumacılığının yaygınlaştırılması, çevresel kalitenin iyileştirilmesi ve aktif katılımın sağlanmasını hedefleyen ulusal ve küresel-bilinçlendirme günü olarak kabul edilen 5 Haziran Dünya Çevre Günü

dolayısıyla birçok etkinlik düzenlenecek.

ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENECEK

Çarşamba günü, Saat 10.30’da Kent Meydanı’nda düzenlenecek olan törene Uygulamalı Çevre Eğitimi Projesinde yer alan okul öncesi, ilkokul ve ortaokulların çevre kulüplerinde yer alan öğrencileri, sorumlu öğretmenleri ve idarecileri ile diğer davetliler katılacaklar.

Programda açılış konuşmaları, Halk Oyunları Gösterisi ve Müzik Dinletisi,

Bolu Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen “Atık Pil Toplama Kampanyası” ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından organize edilen “En Temiz Okul”, “En Çevreci Bahçe” yarışmaları ile ÇEP Projesinde dereceye giren okullar ve öğrenciler için ödül töreni düzenlenecek.

Törenin ardından Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezinde Behiye Baysal İlkokulu-Ortaokulu ve Atatürk İlkokulu tarafından düzenlenen Atık Materyal Sergisi’nin açılış töreni ve kokteyl düzenlenecek.

ÇOCUKLAR AT YAYLASINA GİDECEK

Perşembe günü ise At Yaylasında yapılacak olan uçurtma şenliği, piknik ve çevre temizliği etkinliğine sorumlu öğretmenleri nezaretinde Çevre Eğitimi Projesinde yer alan okulların çevre kulüplerinde görevli öğrencileri ve diğer davetliler katılacaklar. Katılacak olan öğrenci gruplarını, öğretmenleri, görevlileri ve diğer davetlileri götürüp getirmek üzere Bolu Belediyesi’nce otobüs görevlendirilecek. Otobüsler, Valilik yanından (Askerlik Şubesi altı) At Yaylasına saat 10.30’ da hareket edecek.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar