22 Ağustos 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara18°C

‘MİLLETİN KARARI BAŞIMIZIN TACIDIR’

Ak Parti 3. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Emin Güz, seçimlerin sonuçlanmasının ardından bir açıklama yaptı. Güz, “Milletimizin kararı başımızın tacıdır, millet ne karar verdiyse doğrudur” dedi.

‘Milletin kararı başımızın tacıdır’

08 Haziran 2015 Pazartesi 09:55

 

 

Haber: Beyhan Bayrak

Güz, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Değerli Dostlarım, Dava Arkadaşlarım ve Hemşehrilerim; Öncelikle belirtmek isterim ki Büyük Milletimizin kararı başımızın tacıdır. Her ne karar verdiyse doğrudur ve almamız gereken mesajlar vardır. Milletimizin kararını sorgulamak, halkına tepeden bakan bazı zihniyetlere benzemek anlamına gelir ki bir halk hareketinin mensuplarına bu durum asla yakışmaz.

‘HALKA TEPEDEN BAKAN ZİHİNYETLERE BENZEMEYİZ’

İşimizin zor olduğunu baştan beri biliyorduk. Maalesef son il genel meclisi oylarımız bize bunu gösteriyordu. Ancak biz siyaseti asla terfi makamları olarak görmedik.

HDP’nin ülkenin istikrarsızlaştırılması,ulaştığı güçten düşürülmesi için bir taşeron olarak yerli işbirlikçileri ile birlikte sahneye sürüldüğünü, Ak Parti’nin oy kaybetmesi halinde tam da bu akşam ki manzaranın yaşanacağını bütün seçmenlerimize anlatmamız boynumuzun borcuydu.

İşte hep birlikte, el ele, gönül gönül gönüle bir bayram coşkusu içinde dillere destan bir seçim çalışması yaptık. Bana ve dava arkadaşlarıma bu fırsatı veren Yüce Rabb’ime binlerce kez şükürler olsun.

‘ZAFER HER ZAMAN NETİCE DEĞİLDİR’

Biz görevimizi layıkıyla yerine getirmenin huzurunu yaşamayı hak ettik.

Bugün, seçim sonuçlarının kesinleşmesinden sonra Ak Parti binasına gelerek yol arkadaşlarıma anlattığım gibi zafer, her zaman netice değildir. Öyle olsaydı Hz. İsa’nın taraftarları on iki ile sınırlı kalmazdı. Yunus Aleyhisselam’ın mücadelesi bize örnek gösterilmezdi.

Dava adamlığı da böyle zor günlerde belli olur. Ben sizlerden razı oldum. Allah da sizlerden razı olsun. Yolumuz açık olsun, Hızır yoldaşımız olsun.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar