22 Ağustos 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara15°C

'KEDİ YANLIŞ TRAFOYA GİRMİŞ'

CHP’nin aldığı oy oranıyla 25. Dönemde de Bolu’yu TBMM’de temsil etmeye hak kazanan Tanju Özcan, partide bir basın açıklaması yaptı.

'Kedi yanlış trafoya girmiş'

08 Haziran 2015 Pazartesi 15:38

 

Özcan, “Seçim akşamı hava kararınca AKP il binasının önünden geçtim. Heralde kedi yanlış trafoya girmiş. İl binasının elektrikleri mi kesikti acaba?” diyerek göndermede bulundu.

Haber: Özge ELÇİ

Milletvekili Özcan, CHP’nin Bolu’daki 2 milletvekili hedeflerini hatırlatarak “Aslında buruk bir sevinç yaşıyoruz. Yusuf Renkli’nin de çok ciddi bir gayreti oldu. Kendisi de bu duruma üzüldü, biz de üzüldük. Türkiye genelinde de oyumuz çok artmadı. Yerimizde saydık. Bu bizi biraz üzdü. Ancak Bolu’da yüzde 5 civarında bir oy artışı oldu. Ülke geneline de baktığımızda benzer başarıyı yakalayan 2-3 tane il var. Bu illerden biriyiz. Artırdığımız yüzde 5’in tamamını AKP’den aldığımız görünüyor. AKP’en çalışarak da oy alınabileceğini herkese göstermiş olduk” dedi.

‘ONLAR SİYASETİ BIRAKMASIN, BİZ AKP’LİLERDEN MEMNUNUZ’

Sonuçların AKP’de hayal kırıklığı yarattığını ima eden Özcan, “Dün akşam hava kararınca AKP il binasının önünden geçtim. Heralde kedi yanlış trafoya girmiş. İl binasının elektrikleri mi kesikti acaba? Seçimden önce çok afaki açıklamalar yaptılar. 3-0 yapıp, Tanju Özcan’a siyaseti bıraktıracağız, demişlerdi. Bana bunu söyleyenler şimdi ne yapacak? Ama ben onlar siyaseti bıraksın istemiyorum, biz onlardan memnunuz. Bir dönem daha kalırlarsa Bolu’da AKP’yi tamamen geçmiş olacağız” dedi.

‘SEBEN DIŞINDA HER YERDE OYLARIMIZ ARTTI’

Seben hariç tüm ilçelerde CHP’nin oyunun arttığına dikkat çeken Özcan, “Seben’de de yerimizde saydık. Bunun dışında tüm ilçelerde oyumuzun artması beni çok mutlu etti. 490 köyün birkaçı dışında da oyumuzun arttığı görülüyor. Böyle devam ederse Bolu’da önümüzdeki süreçte partimizin önünün açık olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

‘TABANIMIZ AKP-CHP KOALİSYONUNA SICAK BAKMAZ’

AKP’nin ülke genelinde birinci parti olmasına rağmen tek başına iktidar olamayacak olması ve koalisyon ihtimallerinin sorulması üzerine Özcan,

“AKP-CHP koalisyonuna CHP tabanı çok sıcak bakmaz. CHP , HDP ve MHP ile koaliyon için üçünü bir araya getirmek çok kolay görünmüyor, şapkadan tavşan çıkartmaktan daha zor” diye konuştu.

KÜPÇÜ VE ALLAR’A KIRGINIM

Gerede’de kendisiyle ilgili korsan bildiriler dağıtıldığı ifade eden Özcan, “Gerede Belediye Başkanının ve Geredeli Milletvekili Fehmi Küpçü’nün benimle ilgili korsan bildiri dağıttığı, yapmadığım şeyleri yapmışım gibi gösteren iğrenç bir broşürdü. Bunun dışında bu seçim kampanyasına baktığımızda çok kırıcı şeyler, polemikler olmadı. Küpçü ve Allar’ı AKP’nin de kınaması lazım” dedi.

‘İL BAŞKANIMIZ PARTİDEKİ İKİLİKLERİ KALDIRDI’

Özcan, son olarak partideki ikilikleri ortadan kaldırdığı için İl Başkanı Kazım Karsu’ya teşekkür etti. Milletvekili Özcan, “Sayın İl Başkanımız Kazım Karsu, partiyi bir araya getirdi. Bana kırgın olan arkadaşlarım bvardı belki; ama bana olan kırgınlıklarını partiye yansıtmadılar. Bu parti benim şahsi malım değil. Bu anlamda herkese çok teşekkür ediyorum. Çalışmalara katıldılar, destek verdiler. Bunların olmasını sağlayan İl Başkanımızdı” diye konuştu.

CHP İl Başkanı Kazım Karsu da parti içindeki ikilikleri kaldırdığını söyleyerek “Birleşmiş bir CHP hepimizin arzusundaydı. Böyle bir toplantıda yine bir kadın arkaaşımız Başkanım ne zaman birleştireceksin bu partiyi dedi. Mesaj alınmıştır, dedim. Ve başarıya ulaştırdık” dedi.

q1-002.jpg

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar