20 Haziran 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara18°C

‘MUHALEFETİN BAŞARISI DEĞİL’

Seçimlerin ardından Ak Parti’de yapılan toplantıda konuşan İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Ak Parti’nin yaşadığı oy düşüşüyle ilgili yorumlar yapan muhalefete yüklendi.

‘Muhalefetin başarısı değil’

08 Haziran 2015 Pazartesi 17:34

 

 

Coşkunyürek, “Partimizin 3-5 puan düşüşünden bunu kendilerinin bir başarısı olarak görebilirler. Muhalefet partilerinin de başta Bolu’da olmak üzere çok da büyük bir sıçramayı yakaladıklarını kimse söyleyemez” diye konuştu.

Haber: Özge ELÇİ

Ak Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, seçimden bir gün sonra sonuç değerlendirmesi için partide bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Milletvekili Adayı Mehemt Emin Güz, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Ak Partili ilçe belediye başkanları ve parti ilçe başkanları katıldı. Coşkunyürek, açıklamalarına sandığa giderek oy kullanan tüm vatandaşlara teşekkür ederek başladı.

‘SANDIĞA GİDENLERE TEŞEKKÜR EDERİZ’

Coşkunyürek, Ak Parti’ye destek veren Bolulu vatandaşlara da şükranlarını sunarak “Verdiği destekle Ak Parti’yi birinci parti yapan Bolulu vatandaşlarımıza da teşekkürlerimizi sunuyoruz. Şimdiye kadar işimiz hep hizmet ve milletimizin öncelikleri oldu.  Bolu’da bize inanan ve oy veren 95 bin 750 vatandaşımızla yolumuza devam edeceğiz” dedi.

BOLU’DA ÜLKE ORTALAMSININ ÜZERİNDE OY ALDIK

Ak Parti’nin oylarını 2011 ve 2014 yılında yapılan seçimlere göre değerlendiren Coşkunyürek, “Bizler, Ak Parti olarak Bolu’da 2011 yılında yapılan genel seçimlere göre yaklaşık 6,5 puanlık bir düşüş yaşamış olduk. 2014 yılında yerel seçimlerine göre de 2 puanlık bir düşüş yaşamış olduk. Genel konjonktöre baktığımızda Bolu’da, Ak Parti’mizin ülke genelinde kaybetmiş olduğu oy oranından daha düşük bir oy kaybettik. Ülke ortalamasına baktığmızda Ak Parti’nin aldığı oya, Bolu’da ülke ortalamasının üzerinde bir oy aldığımızı gözlemlemekteyiz. Tabi ki bunu Bolu’da seçimin yüksek başarısı olarak değerlendirmiyoruz. Bu noktada teşkilatlar olarak eksikliklerimizi konuşacağız. Bolu’da hangi konularda eksik kaldık, hangi konularda yanlışlarımız oldu, bunun bir değerlendirmesini yapacağız. Ak Parti olarak girdiğimiz her seçimin akabinde bir sonraki seçim hazır olduğumuzu her zaman dile getirdik. Bizler bugüne kadar başımızı önümüze eğecek bir şey yapmadık” diye konuştu.

‘CHP VE MHP’DE DE BÜYÜK BİR YÜKSELİŞ YOK’

Coşkunyürek, Ak Parti’nin oy düşüşü üzerinden CHP’ye gönderme yaparak

“Birileri Ak Parti’nin 3-5 puan düşüşünden bunu kendilerinin bir başarısı olarak görebilirler. Ama oranlara baktığımız zaman aslında muhalefet partilerinin de başta Bolu’da olmak üzere çok da büyük bir sıçramayı yakaladıklarını kimse söyleyemez. CHP’nin de Bolu’da çok büyük bir oy oranı yakaladığını söyleyemeyiz. 2011’e göre 4,5 puan; ama 2014’e göre de 0,7 puanlık bir artış olduğunu görüyoruz. MHP’ye baktığımızda da 2011 ve 2014’e göre bir düşüşün olduğunu görüyoruz. Birileri mevcut durumunu korudu diye sevinç çığlıkları ya da naralar atabilirler. Ama biz bugüne kadar böyle bir şımarıklığın içinde olmadık; bundan sonra da olmayacağız” ifadelerini kullandı.

Coşkunyürek, son olarak “Bizler geleceğe hazırız. Hiçbir umutsuzluğa kapılmadan, enerjimizi kaybetmeden yolumuza devam edeceğiz. Hep dediğimiz gibi. Durmak yok yola devam” dedi.

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar