22 Mayıs 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul17°C
  • Ankara16°C

‘CHP VE MHP’NİN KAZANCI OLMADI’

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ak Parti’nin merkezde kaybettiği oyların HDP ve Saadet Partisi’ne gittiğini söyleyerek “Merkezde kaybettiğimiz 4 bin oyun CHP ve MHP’ye bir kazancı olmamıştır” dedi.

‘CHP ve MHP’nin kazancı olmadı’

08 Haziran 2015 Pazartesi 18:02

 

 

 

Haber: Özge ELÇİ

Ak Parti’de yapılan seçim sonucu değerlendirme toplantısına katılan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, seçimlerin siyasi, idari ve ekonomik sonuçlar doğurduğunu ifade etti.  Barajı aşan HDP’nin bir proje olarak ortaya konduğunu savunan Yılmaz, “HDP’ye dediler ki; ‘siz parti olarak gireceksiniz. Biz, bütün gücümüzle sizi destekleyerek barajı aştıracağız.’ Bu iradeyi ortaya koyan hem dış güçler hem de iç mihraklar. Bunlar Ak Parti ve şu an ki Cumhurbaşkanımıza karşı olan, yok etmek isteyen mihraklar.

‘HDP’Yİ BİR PROJE OLARAK ORTAYA ÇIKARTTILAR’

Bunlar şunu gördüler; oynanan tüm oyunlara rağmen alabilecekleri oy oranı yüzde 5'i geçmedi. Yani bütün iç ve dış güçler bir araya gelse yüzde 5 kazandırıp yüzde 5 kaybettirebilirler. Bu çok önemli bir gelişmedir. Bütün bunlara rağmen Türkiye yine Ak Parti'yi birinci parti olarak çıkarttı. Ama tek başına iktidar şansı vermedi. Bundan dolayı bir, siyasi zorluk başladı. Önümüzdeki günlerde koalisyon konusundaki sıkıntıları Türkiye yaşayacak. Bunun bedelini belki de milletimiz çok ağır ödeyecek. İkinci olarak, idari sıkıntılar başlayacak ki; şu an idarede olan belediye başkanı olarak ben belki de Ankara bürokrasisinde büyük sıkıntılar yaşayacağım. Üçüncüsü de ekonomik olarak sıkıntılar yaşanacağı için tek başına iktidar olmayı istemiştik.

‘BU SENARYOYU GERÇEKLEŞTİRDİLER’

Ama netice olarak Ak Parti despot idare, hatta diktatör demişlerdi, işte seçim bitti. Ak Parti'nin Türkiye'ye sağladığı önemli şeylerden biri de budur; kararı halk verdi. Seçim dönemini şöyle bir gözden geçirecek olursanız; Ak Parti, karşısındaki resmi ve gayri resmi bütün güçlerin saldırdığı tek yapı olmuştur. Güç birliği ederek netice de başarabildikleri 4-5 puan aşağı çekmek ve aynı zamanda HDP'nin barajı geçmesi olmuştur.  Bu senaryoyu gerçekleştirdiler. Ama bundan kim kaybetti derseniz; inşallah Türkiye kaybetmemiştir. İnşallah ülkemiz bu sıkıntıyı tez zamanda aşar” diye konuştu.

CHP VE MHP’NİN KAZANCI YOK

Yılmaz, Ak Parti’nin kaybettiği oyların CHP ve MHP’ye gittiği söylentilerine yanıt vererek “Merkezde 4 bin civarında oy kaybımız var. Bu oyların da gittiği iki adres var. Bir bölümü Saadet Partisi, ana bölümü de HDP’ye gitmiştir. CHP’nin de MHP’nin de kaybettiğimiz oylarda bir kazancı yoktur” diye konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar