20 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara4°C

KÖYLERE YARIM MİLYONLUK ÖDENEK

İl Genel Meclisi Haziran Ayı toplantılarında, Dörtdivan köyleri için 448 bin lira ödenek aktarılması talebi, görüşülerek ilgili komisyona havale edildi.

Köylere yarım milyonluk ödenek

09 Haziran 2015 Salı 11:13

 

 

Haber Merkezi

Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleşen İl Genel Meclisi Haziran Ayı toplantıları devam ediyor. Toplantıların Salı günü gerçekleşen oturumunda beş madde görüşülüp karara bağlandı. Toplantıda ilk olarak Merkez İlçe,  Küplüce köyü, Merkez (Seydiler), Özlemler ve Yukarı mahallelerine köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi ile Merkez İlçe, Yumrukaya köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi ve Merkez İlçe Yumrukaya Köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelen raporlar görüşüldü. Söz konusu tahsislerin uygun olduğu belirtilen her iki rapor da oy birliği ile kabul edildi.

ÇOBANKAYA OKULUNA OYUN PARKI

Merkez İlçe Çobankaya Şehit Murat Paçal ilk ve ortaokulunun ihtiyaçlarının yerinde tespit edilmesine dair Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor da bu toplantıda ele alındı. Komisyon raporunda okulun ihtiyacı olan oyun parkı için park alanının Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarından karşılanarak asfaltlanmasının, oyun parkının araç gereçlerinin ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından temin edilmesinin uygun olduğu belirtilirken, rapor oy birliği ile kabul edildi.

5 KARAR GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda ayrıca Mengen İlçesi, Çorakmıtırlar köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi talebi konusu Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edilirken, Dörtdivan ilçe köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli 448.300 bin TL. ödeneğin Dörtdivan Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması talebi incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.  

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.