23 Ocak 2019
  • Bolu7°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara7°C

YURTDIŞI EĞİTİMİ BİTTİ, SIRA BOLU’DA

Bolu Valiliği koordinatörlüğünde Belediye Başkanlığı, İl Özel İdaresi ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ortaklığında yürütülen “Kent Estetiği ve Planlamasında Avrupa Tecrübesinin İncelenmesi” projesinin eğitim faaliyetleri sona erdi.

Yurtdışı eğitimi bitti, sıra Bolu’da

09 Haziran 2015 Salı 17:33

 

 

Haber merkezi

Erasmus, Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında hazırlanan ve toplamda 64 katılımcının yer aldığı projede, Almanya, Macaristan, Belçika ve Avusturya’da şehircilik ile ilgili AB mevzuatı, yenilebilir enerji sistemleri, katı atıkların ayrıştırılması ve geri dönüşümü, şehir içi ulaşım sistemleri, bisiklet yolları, yaya geçitleri, engelli yürüyüş bantları, park alanları, kaldırımlar, alt yapı, kent mimarisi, çöp konteynırları, parklar ve bahçeler gibi kent estetiğini ilgilendiren çeşitli konularda katılımcılar eğitim almış ve eğitimlerle ilgili çeşitli gözlemlerin yanı sıra kurum ziyaretlerinde de bulundular.

BİRÇOK ÜLKEDE EĞİTİMLERE KATILDILAR

Almanya’da Recklinghausen Yabancılar Meclisi’nin katkılarıyla düzenlenen eğitim programı kapsamında Dortmund, Essen, Bochum, Herne, Gelsenkirchen gibi şehirlerin yanı sıra Brüksel’de de çeşitli faaliyetler gerçekleştirilmiştir. Belçika’da Anderlecht Belediyesi’nden bilgi alınmış, eğitimler esnasında AB Parlamentosu ve çeşitli kurumlar ziyaret edilmiş ve Brugge, Paris ve Amsterdam‘da incelemeler yapıldı.

Macaristan programında Budapeşte 9.Bölge Belediyesi’nin sağladığı eğitim ve gözlemlerin yanı sıra Prag, Viyana ve Bratislava gibi farklı ülke şehirlerinde de faaliyetler gerçekleştirildi. Avusturya’da ise Viyana Belediyesi’nden destek alınan eğitim ve gözlemler kapsamında Budapeşte, Prag ve Bratislava ziyaret edilerek kent estetiği ve şehir planlamasıyla ilgili incelemeler yapıldı.

Projenin tanıtım ve yaygınlaştırma faaliyetleri Bolu’da devam edecek. Proje sonunda broşür ve kitapçık gibi çeşitli ürünler de ortaya çıkarılacak. 

belcika3.jpg      

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar