21 Mart 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara8°C

İŞÇİLER YUVAYA DÖNÜYOR

Arçelik’te çalışan ve bağlı bulundukları Türk Metal Sen’den istifa eden işçiler, sendikaya geri dönüyor. Şu ana kadar istifa eden 150 işçinin 120’si Türk Metal Sen’e tekrar üye olurken, dönüşlerin artacağı tahmin ediliyor.

İşçiler yuvaya dönüyor

09 Haziran 2015 Salı 19:07

 

 

Haber: Adem GÜLER

Bursa’da bazı otomotiv firmalarında başlayan işçi hareketleri, Türkiye’nin birçok şehrinde olduğu gibi geçtiğimiz haftalarda Bolu’ya da sıçradı. Türk Metal Sen üyesi olan Arçelik işçileri, ilk olarak fabrika önünde alkış eylemi yaptılar. Geçtiğimiz hafta Karaçayır Parkı’nda toplanan yaklaşık 300 Arçelik işçisi, Türk Metal Sen’in haklarını yeterince korumadıklarını ifade ederek sendikadan istifa kararı aldılar. Aynı gün kurulan parkta birçok işçi, e-devlet şifreleriyle sendika genel merkezine istifa dilekçesi gönderdiler.1 haftada 150 Arçelik işçisi, Türk Metal Sen’den istifa etti.

‘GEÇMİŞTE OLANLARDAN DERS ÇIKARTTIK’

İstifaların ardından Türk Metal Sendikası Bolu Şubesi yetkilileri devreye girerek işçilerle görüşme gerçekleşti. Bolu Şube Başkanı Özgür Elçi, konuyla ilgili gazetemize şu açıklamayı yaptı; “Sendikadan 150 işçi istifa etmişti. İşçilerin istifasının ardından fabrikaya giderek işçilerle birebir görüştük. Bazı işçiler, bizimle olan görüşmeleri sonucu geri döndü. Bazı işçiler de kendileri sendikaya gelerek tekrar üye olmak istediler. Dönüşlerin devam edeceğini düşünüyoruz. Geçmişte olanlardan sendika olarak ders çıkarttık. Bundan sonra daha somut adımlar atılacak.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar