17 Şubat 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul8°C
  • Ankara6°C

MECLİS’TEN 2 MİLYON GEÇTİ

İl Genel Meclisi Haziran Ayı toplantıları devam ediyor. Çarşamba günü yapılan oturumda 8 madde görüşülerek karara bağlanırken yaklaşık 2 milyon liralık ödenek, komisyonlara havale edildi.

Meclis’ten 2 milyon geçti

10 Haziran 2015 Çarşamba 13:27

 

 

Haber Merkezi

Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleşen İl Genel Meclisi Haziran Ayı toplantılarının Çarşamba günü gerçekleşen oturumunda Mudurnu İlçesinde İmam Hatip Okulunun ilçeye kazandırılması hususu ile ilgili Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelen rapor görüşüldü. Raporda, Mudurnu İlçesinin öğrenci potansiyeli mevcut olduğundan öğrencilerin ilçelerinde okuyabilmeleri, başarılı olabilmeleri ve Mudurnu İlçesinden eğitim göçünün önlenmesi gibi olumsuzluklar dikkate alındığında bünyesinde ortaokul bulunan İmam Hatip Lisesinin Mudurnu İlçesine yapılmasının ihtiyaç olduğu komisyon tarafından uygun olduğu belirtildi.

MUDURNU’YA İMAM HATİP LİSESİ YAPILACAK

Dörtdivan’da Sorkun köyünün köy içi yol uzantıları olan 1-2-3 ve 4 nolu yolların İl Özel İdaresi yol bakım ağı envanterine alınmasına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelecek rapor da bu toplantıda görüşüldü. 1-2-3 nolu yolların İl Özel İdaresi yol bakım ağı envanterine alınmasının uygun olduğu, 4 nolu yolun tapuda tescilli olmamasından dolayı yol ağına alınmasının uygun olmadığı belirtilen rapor, oy birliği ile kabul edildi.

ÖDENEKLER KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

Kıbrıscık köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 371.000 TL. ödeneğin Kıbrıscık Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması, Merkez İlçe köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 225.000 TL. ödeneğin Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması, Yeniçağa ilçe köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 149.309,58 TL. ödeneğin Yeniçağa Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması ve Mengen ilçe köylerinin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 257.000 TL ile Mengen köy yolların asfalt yapımı için ihtiyaç olan 1.566.634 TL. olmak üzere toplam 1.823.634 TL. ödeneğin Mengen Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması talepleri oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

 

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.