26 Nisan 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul15°C
  • Ankara15°C

LİDER OLACAK ÇOCUKLAR

Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle başlayan Lider Çocuk Kampının ilk günü oldukça verimli geçti.

Lider olacak çocuklar

10 Haziran 2015 Çarşamba 16:24

 

 

 

Haber Merkezi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından 2010 yılında Ankara'da başlayan ve her ilde 2014 yılında uygulamaya konulan "Lider Çocuk Tarım Kampı" etkinlikleri Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Bolu’da ikinci kez start aldı.

EĞİTİMLERE KATILDILAR

Kampın ilk gününde çocuklar, İl Müdürlüğü’nü gezerek çalışanlardan bilgiler aldı. Daha sonra toplantı salonuna geçen öğrenciler, burada Uygulamalı El Yıkama ve Hijyeni Eğitimi aldıktan sonra eğitim filmi izledi. Kampüs çalışanları eşliğinde sıcak bir ortamda yenen öğle yemeği sonrası Gıda Mühendisi Birsen Hitit tarafından öğrencilere "Tarladan Sofraya Sağlıklı Gıda Üretimi Ve Gıda Güvenilirliği Eğitimi" verildi. Öğrenciler konulara oldukça hakim görülürken ilgi ve alakaları çalışanlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

KAMPIN İLK GÜNÜ VERİMLİ GEÇTİ

Eğitime bizzat katılan ve öğrencilerin ilgisinden oldukça memnun olan İl Müdürü İsmail Taş, "İnsanların doğru ve güvenilir gıda ile beslenebilmek için günümüzde gösterdikleri özen ve itina, tarım sektörünün hayatımızdaki önemini daha da arttırıyor. Yarınlarımız olan çocuklarımızın konulara katılımlarını ilgi ve dikkatle izledim, Gördüğüm ve oldukça memnun olduğum şu ki yarınlarımız olan çocuklarımız bir çok konuya hakim ve bilgi donanımı oldukça zengin. Çocuklarımız bu kamp sayesinde tarımsal ürünlerin hangi ortamlarda yetiştirildiğini, tükettiğimiz ürünlerin hangi süreçlerden geçerek sofralarımıza geldiğini ve bu süreçlerde gıda hijyenine hangi aşamalarda dikkat edilmesi vb. hususları da öğrenerek bilgi dağarcıklarına katacaktır. Eminim ki bu öğrencilerimizde tarımsal hususlar hakkında bir farkındalık yaratacaktır" dedi.

Eğitim sonunda  düzenlenen katılım sertifikaları İl Müdürü İsmail Taş tarafından takdim edildi. Sertifika dağıtım töreni sonrasından çekilen hatıra fotoğraflarıyla "Lider Çocuk Kampı"nın ilk günü son buldu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.