16 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara3°C

ÖĞRETMENLERE BELGELERİ VERİLDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Okuyorum”, “Bilime Yolculuk” ve “I. Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği” projelerinde görev alan öğretmenlere Projelere Katılım Belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Öğretmenlere belgeleri verildi

11 Haziran 2015 Perşembe 09:47

 

 

Haber merkezi

Solmaz-Ahmet Baysal Öğretmenevi’nde yapılan programa Vali Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Bolu Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Lebibe Özçağlar, Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan yöneticiler ve projede görev alan öğretmenler katıldı.

BİRÇOK YAZAR BOLU’YA GELDİ

Projelerde görev alan öğretmenlere katılımları ve çalışmalarından dolayı tebrik eden Baruş, projelerin önümüzdeki yılda aynı şekilde devam etmesini istedi.

İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu da yapmış olduğu konuşmasında projelerde görev alan öğretmenlere teşekkür ederek, proje ve şenliklerin çok verimli geçtiğini, Okuyorum Projesi ile 5.550 kitabın projeye katılan öğrencilere ücretsiz olarak dağıtıldığını, 32 okuldan 1500 öğrencinin projede yer aldığını ifade etti. Okuyorum Projesi’nde kitap okumanın yanında kitapların yazarları ile öğrencilerin bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirdiğin ifade ederek proje kapsamında  Sinan Yağmur, Güray Süngü, Yavuz Bahadıroğlu, Mustafa Orakçı, Sevim Ak gibi birçok yazarın ilimize geldiğini anlattı.

6 BİN ÖĞRENCİ KATILDI

1-5 Haziran 2015 tarihleri arasında İl Kültür Müdürlüğü ve Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen I. Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği ile 9 tiyatro gösterimi, 4 atölye çalışması yapıldığını, 6 bin civarında öğrencinin bu şenliklerde izleyici veya oyuncu olarak yer aldığını ifade edenİl Milli Eğitim Müdürü Çavuşoğlu, Bolu ilinde böyle bir etkinliğin ilk kez gerçekleştirildiğini söyledi.

BİLİME YOLCULUK İÇİN E-KONFERASLAR DÜZENLENDİ

Bilime Yolculuk Projesinde ise uzaktan eğitim yönteminin uygulandığını, İsviçre’nin CERN, Amerika’nın Michigan, Ülkemizden Ege Üniversitesi, Ankara Üniversitesi gibi üniversitelerden bilim insanları ile e-konferanslar düzenlendiğini belirten Milli Eğitim Müdürü Çavuşoğlu, dünyanın dört bir yanından bilim insanları ile öğrencilerin e-konferans yöntemiyle bir araya getirildiğini ifade etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen projeye ilimiz liselerinden öğrencilerin yanı sıra 34 ilden öğrencilerin katıldığını belirten Çavuşoğlu, projeye katılan ve emek veren herkese teşekkür ederek, önümüzdeki yılda projelerin devam edeceğini söyledi.

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.