18 Temmuz 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara17°C

ÜCRETSİZ KİTAP MERKEZİ GELİYOR

İl Genel Meclisi Haziran Ayı toplantıları, Cuma günü gerçekleşen son oturumla tamamlandı. Son oturumda 13 madde karara bağlanırken öğrencileri ve velileri ilgilendiren bir madde kabul edildi.

Ücretsiz kitap merkezi geliyor

12 Haziran 2015 Cuma 13:23

 

 

 

Haber Merkezi

Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleşen ve 08 Haziran Pazartesi günü başlayan İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantıları Cuma günü yapılan oturumla sona erdi.

HAZİRAN AYININ SON TOPLANTISI YAPILDI

Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Merkez İlçe Alpağut mahallesi 1388 ada, 1 parselde 2.628 metrekareli okul ve arsası vasıflı taşınmazın Milli Eğitim Bakanlığı lehine ‘Ücretsiz Ders Kitabı Dağıtım Merkezi’ binası yapılmak üzere tahsis edilmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’ndan gelen raporlar da bu toplantıda görüşüldü. Her iki raporda da tahsisin uygun olduğu belirtilirken, ‘Ücretsiz Ders Kitabı Dağıtım Merkezi’ olacak bina, 2016 yılında yapılması planlanan okul için spor salonu olarak da kullanılabilecek.

İLÇELERE ÖDENEK AKTARILACAK

İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantılarının son oturumunda Seben ilçe köylerinin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 695.000 TL. ödeneğin Seben Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması, Göynük ilçe köylerinin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 470.000 TL. ödeneğin Göynük Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması, Mudurnu ilçe köylerinin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 397.000 TL. ödeneğin Mudurnu Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması ile ilgili plan ve Bütçe komisyonundan gelen raporlar da kabul edildi.

TEMMUZ AYI TATİL OLACAK

Merkez ilçe köylerinin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 165.000 TL. ödeneğin Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması talebinin incelenmek üzere oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildiği toplantı, bir sonraki toplantı tarihinin belirlenmesi ile sona erdi. Temmuz Ayının tatil olduğu İl Genel Meclisi’nde Ağustos ayı toplantıları 03 Ağustos Pazartesi günü saat 10:00’dabaşlayacak.     

 

 

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.