24 Mayıs 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara14°C

KOALİSYON ÇAĞRISINA İMZA ATTI

Akademisyen, sanatçı, yazar ve STK temsilcisi çok sayıda kişinin ‘AKP’yi yalnız bırak’ başlığıyla CHP, MHP ve HDP’ye yaptıkları çağrıya CHP Bolu 3. Sıra Milletvekili Adayı Burak Cop da imza attı.

Koalisyon çağrısına imza attı

14 Haziran 2015 Pazar 12:44

 

 

Aralarında Yazar Ataol Behramoğlu, Ahmet Ümit, Sinema Eleştirmeni Atilla Dorsay, Ressam Bedri Baykam gibi tanınmış isimlerin de bulunduğu çok sayıda kişi, Sosyal Demokrasi Vakfı öncülüğünde toplanarak, CHP, MHP ve HDP’ye çağrıda bulundular ve “Demokrasi ve Özgürlükler için AKP’yi yalnız bırakın” dediler. İlk imzacılar arasında CHP’nin Bolu 3. Sıra Milletvekili Adayı Akademisyen Burak Cop da yer aldı.

3 PARTİYE “AKP’Yİ YALNIZ BIRAK” ÇAĞRISI

3 partiye koalisyon çağrısında bulunulan metinde şu ifadelere yer verildi; “Seçmen baskıcı, hak hukuk tanımaz ve yolsuzluklara bulaşmış olanları gönderme görevini 3 partiye verdi. Eğer bu sorumluluğun gereği yerine getirilmezse, yıkılmak bir yana AKP iktidarının zulmü artarak devam edecektir.

Seçim sonrası AKP ve Tayyip Erdoğan, kendilerini kurtarma yolunun 3 partinin birlikte hareketini önlemekten geçtiğini görmüştür. Şimdi 3 partinin görevi, bu tuzaklara düşmeden AKP’yi iktidardan uzaklaştırmayı becermektir. Kısır parti çıkarları hesabıyla sorumluluklarını yerine getirmekten kaçan her siyasi parti, AKP iktidarına yardımcı olmuş durumuna düşecektir.

CHP, MHP ve HDP’ye sesleniyoruz. Bütün Türkiye’nin kurtuluşu için size, AKP’yi suçlarıyla yalnız bırakma ve AKP’nin 13 yılda yarattığı tahribatı giderici bir onarım sürecinde birlikte hareket etme sorumluluğunuzu hatırlatmak istiyoruz.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar