19 Şubat 2019
  • Bolu-1°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara3°C

MAZBATA TÖRENİNDE BÜYÜK JEST

Ak Parti 25. Dönem Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü, kalabalık bir partili grubu eşliğinde mazbatalarını aldılar. Ercoşkun ve Küpçü, mazbatalarını alırken partilerinin 3. Sıra adayı M. Emin Güz’e jest yaparak kürsüye çağırdılar.

Mazbata töreninde büyük jest

15 Haziran 2015 Pazartesi 18:03

 

 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Haber: Özge ELÇİ

Bolu Adliyesi’nde yapılan mazbata törenine İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 3. Sıra adayı Mehmet Emin Güz, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanları, eski il başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

‘BOLU’DAN BİR BAKANLIK İSTİYORUZ’

İl Seçim Kurulu Başkanı Hâkim Yusuf Zabun, kısa bir konuşma yaparak Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü’yü tebrik etti. Zabun, “Sayın Ercoşkun ve Küpçü’ye geçen dönemde de mazbatalarını biz vermiştik. Muhtemel bir tekrar seçimde burada olursak yine biz vereceğiz. Öyle anlaşılıyor. Ben Bolulu değilim; ama burada görev yaptığım için kendimi buralı hissediyorum. Eğer koalisyon olursa Bolu’dan bir bakanlık istiyoruz. Bu Ali Bey’e de, Fehmi Bey’e de yakışır. Bu icracı bir bakanlık olabilir, devlet bakanlığı da olabilir. Bolu’da çok iyi performans gösterdiler” dedi.

Mazbatasını almak üzere kürsüye çıkan Milletvekili Ali Ercoşkun, tüm teşkilatlara ve ailelerine teşekkür etti. Ercoşkun, yaptığı konuşmada “Ak Parti kuruluşundan bu yana miletin iredesine saygılı olacağını, sandıktan çıkan sonuçların muhasebesini yapacağını, milletin bir gram geri kalmadan yoluna devam edeceğini, bunun için uzlaşma kültüründe yapılması gereken ne varsa bunu yapmaktan çekinmeyeceğini ortaya koydu. Biz de aynı şekilde mesajlarımızı vermeye çalıştık” dedi.

‘EN FAZLA OYU ALDIK, AMA MÜTEVAZİ  DAVRANDIK’

Ercoşkun, diğer partilere gönderme yaparak “Ak Parti, yüzde 52 ile diğer tüm partilerin tamamının üzerinde bir netice aldı. Hep mütevazı bir şekilde bundan gereken dersleri çıkaracağını söyledik. Ama gördük ki parlak ikinciler, üçüncüler bizden çok daha fazla konuştu. Asıl birincilere teşekkür ediyorum. Tüm teşkilatlarımıza çok teşekkür ediyorum; ama en önemlisi bu süreçte bizlerle birlikte koşturan Mehmet Emin Güz Bey’e teşekkür ediyorum. Yeni Türkiye yolunda ikinci yarı başlıyor. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

‘AK PARTİ İKTİDARI BIRAKMAZ KANAATİ OLUŞTU’

Hâkim Zabun, Ercoşkun’un açıklamalarının üzerine esprili bir dille “Ali Beyin bu coşkusu karşısında Ak Parti iktidarı bırakmaz kanaatine vardım. Çünkü iktidar olmaya mecbur, hatta Sayın Bülent Arınç’ın beyanıyla mahkûm zannediyorum” dedi.

Ercoşkun’dan sonra kürsüye çıkan Milletvekili Fehmi Küpçü, “Biz yola çıkarken bu kadim medeniyetin hikâyesiyle barışıktık. Millet iradesine saygı ekseninde siyaset yaptık. Rabbimiz bizi daha önce yüzde 34’le iktidar yapmışken, bugüne yüzde 41 civarında en fazla oy alan parti olmamıza rağmen 358’de kaldık. Vardır bir hayır derdik, hayır olsun. Bundan sonra ikinci yarı başlıyor. 2023 vizyonuna, 2073 vizyonuna, hiçbir vesayet makamını kabul etmeksizin şunu çok kalbi bir şekilde tekrar ediyoruz. Devlete şerik olarak millet dışında hiçbir gücü kabul etmeden yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

 

GÜZ’Ü DE KÜRSÜYE ÇAĞIRDILAR

Konuşmaların ardından Zabun ve seçim kulu üyeleri, Ercoşkun ve Küpçü’ye mazbatalarını verdiler. Ak Partili Vekiller, 3’ncü sıra adayları Mehmet Emin Güz’e jest yaparak onu da kürsüye çağırdılar. Partililer, daha sonra Adliye önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar