23 Temmuz 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara25°C

YILMAZ’DAN MİLLETVEKİLLERİNE ÇAĞRI

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye’nin projelerini basına ve basın aracılığıyla kamuoyuna tanıtmak için bir gezi düzenledi. Çeşitli konularda açıklamalar yapan Başkan Yılmaz, Bolu milletvekillerine de bir çağrıda bulundu.

Yılmaz’dan milletvekillerine çağrı

16 Haziran 2015 Salı 17:09

 

 

 

Haber: Adem Güler

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yapılan çalışmalarını yerinde göstermek için basın mensuplarıyla bir araya geldi. D-100’ün kapanmasının ardından açılacak olan yeni çevre yolu hakkında bilgiler veren Yılmaz, “Paşaköy’den giren araçlar bundan böyle 500 Evlerden çıkış yapacak. Burada yaklaşık 60 milyonluk istimlak problemi var ve bunu da aşacağız” diye konuştu.  

Yedigöller yolu için bazı alternatif yolların da kısa sürede açılacağını da dile getiren Yılmaz, “Yol hizmete açıldığında Arçelik ve bu bölgede bulunan diğer sanayi alanlarına gidecek olan ağır tonajlı kamyonlar, T Tipi Cezaevinin güzergahını kullanacak. Bu alan Bolu için ana arter olacaktır. T Tipi Cezaevinden Devlet Hastanesine kadar da yeni bir yol açıyoruz. Belediyenin şantiyesinden Kalıcı konutlara kadar giden yol üzerindeki kanalın üstü kapatılacak ve yol genişletilecek” dedi.

AKTAŞ’DA 25 BİN EKMEK KAPASİTELİ YENİ FIRIN

Yılmaz, Aktaş Mahallesinde atıl durumda bulunan ekmek fabrikasının çalışmadığını, bunun yerine Bolu halkına iyi ve kaliteli ekmek üretmek için 25 bin kapasiteli yeni bir ekmek fabrikasının kurulacağını söyledi. Yılmaz, “Belediye ye ait olan Halk Ekmek fabrikası şu anda üretim yapmıyor. Burası için çok kavgalar oldu. Boluspor’a verdik ama bu da olmadı. Belediye olarak iz buradan fakirler ve ihtiyaç sahipleri için günde 800 ekmek alıyorduk. Tercih edilmeyen ekmek üretiliyordu. Bolu’nun günlük ekmek kapasitesi 100 bin. Biz bunun 4’de birini yani 25 bin ekmek üreteceğiz. Hem kaliteli hem de ekonomik olacak. Bizim ekmeğimizle kimse oynamayacak” dedi.

KOMANDO TUGAYINA İYİ BİR YER LAZIM

Bolu Komando Tugayı’nın büyük önem arz ettiğini de ifade eden Başkan Yılmaz, “Tugayımızla onun ve gurur duyuyoruz. Şayet Tugayımıza daha güzel bir yer bulursak burayı da taşımayı düşünüyoruz. Tugayımızın bulunduğu yer, tavuk kümesleriyle çevreli ve koku içersinde kahraman askerimiz görev yapıyor. Bolu’da daha güzel bir yer bulup burayı taşımayı düşünüyoruz. Alanı da çevreci bir alan yapmak niyetindeyiz”

Bir önceki dönemde Belediye Meclis üyesi olan ve meclis toplantılarından sık sık tartıştıkları CHP’li Cahit Görüş’ü Alpağut Mahalesindeki evinin bahçesinde iş yaparken gören Yılmaz, gezi aracını durdurarak eski günleri yad ettiler.

MAÇ YAPIYOR GİBİYİZ

 Başkan Yılmaz zaman zaman yaptığı açıklamalarda bir de mesaj vererek, “Son dönemlerde adeta maç yapar gibiyiz ve sürekli kavga ediyoruz. Artık bunları bırakmanın zamanı geldi. Mimarlar, mühendisler Bolu’nun ileri gelenleri bir araya gelmeliler. Artık siyaset yapma zamanı değil. Birlikte Bolu’nun geleceğini planlamamız gerekir. Bolu’dan karlı çıkma zamanı geldi. Selden kütük kapmanın zamanı geldi. Bir an önce bu kütükleri kapalım” diye konuştu.

‘YATIRIMLARI İYİ TAKİP ETSİNLER’

Yılmaz, Milletvekillerine de seslenerek, “Biz burada yatırım ve projeler üretiyoruz. Vekiller Bolu’yu dertlendirmesinler. Kendileri laf üretme de çok başarılılar. Aynı başarıyı Ankara’da göstersinler ve yatırımları, projeleri iyi şekilde takip etsinler. Artık selden kütük kapma zamanı geldi. Dün 3 sene sonrasını hesaplayabiliyordum ama şimdi bir sene sonrasını bile hesaplayamıyorum. İnşallah halk gibi milletvekilleri de, AKP, CHP, MHP ve HDP’de dersini almıştır” diye konuştu.

dis-foto.jpgftgjgy.jpg

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar