23 Mart 2019
  • Bolu7°C
  • İstanbul14°C
  • Ankara14°C

BOLU’YA DAMGASINI VURDU

Dün merhum olan 9. Cumhur Başkanı Süleyman Demirel’in görevi süresince Bolu’ya gösterdiği samimi yakınlık ve pozitif ayrımcılık sebebiyle bir kez daha rahmet ile anıyoruz.

Bolu’ya damgasını vurdu

17 Haziran 2015 Çarşamba 15:19

 

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Haber; Adem GÜLER

 

Süre gelen tüm Cumhurbaşkanlarının içerisinde ilimizi en çok ziyaret eden, ilimiz ve ülkemize yaptıkları hizmetlerden dolayı Bolumuzun bazı önemli simalarına madalya ve şükran beratına uygun gören Süleyman Demirel’in vefatı, Bolu’da daha derin bir üzüntü ile karşılandı. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Makamının Süleyman Demirel döneminde 1994 yılında başlattığı ‘Devlet Üstün Hizmet ve Övünç Madalyası’ uygulamasının ilk versiyonunu Bolu’da gerçekleştirmiş ve İzzet Baysal Babamıza ‘Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Hizmet ve Övünç Madalyası" vererek, Merhum İzzet Babamızı onurlandırması ve mutlu etmesiyle, tüm Bolu halkının takdir ve sevgisini kazanmıştı.1999 Yılında yine ilimiz ve ülkemizde sosyal sorumluluk kapsamında kayda değer çalışmalara imza atan Bolu’nun önemli simalarından Sanayici Orhan Uçar’a ‘Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Şükran Plaketi’ vermişti.

Cumhurbaşkanlığı süresince ilimizi 1994, 1998 ve 2002 yılında olmak üzere üç kez ziyaret eden merhum Demirel son ziyaretinde 2002 yılında İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ve Vakıf Başkan vekili Esin Avunduk hanım efendiye Abant İzzet Baysal Üniversitesinin (AİBÜ) fahri doktoralarını takdim etmişti.

İlimizi ziyaret ettiği dönemlerde AİBÜ Tıp Fakültesi temel atma töreni, İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi hizmet binası açılışı, Canip Baysal Lisesi açılışı gibi birçok kurum ve kuruluşun açılışını gerçekleştirmişti. Demirel İzzet Baysal’a ‘Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Hizmet ve Övünç Madalyası’nı 1994 yılında ilimizde şimdi kapalı durumda olan Kardelen Sineması salonunda tevdit etmişti.

dem.jpg

bolu’ya-damgasini-vurdu-(1).pngbolu’ya-damgasini-vurdu-(2).png

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar