27 Mart 2019
  • Bolu6°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara7°C

KANATLI SEKTÖRÜNE DEV TAKVİYE

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı’nın 9’uncu etabında Bolu’dan projesi kabul edilen 43 yatırımcı ile hibe sözleşmesi imzalandı. 43 yatırımcının projesinin de kanatlı sektör üzerine olduğu belirtildi.

Kanatlı sektörüne dev takviye

18 Haziran 2015 Perşembe 14:13

 

 

 

Haber: Beyhan Bayrak

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında yapılacak  yüzde 50’si Bakanlıkça desteklenecek Proje sahipleri ile hibe sözleşmeleri imzalandı.

SIRA YER TESPİTİNDE

İl Müdürlüğü ve yatırımcılar tarafından imzalanan hibe sözleşmesinin ardından yer tespitleri yapılacak. Yatırımcılar tarafından başlangıç raporları sunularak, ihale yöntemi ile yüklenici firmalar aracılığı ile projeler hayata geçirilecek.

Konu ile ilgili olarak İl Müdürü İsmail Taş, yaptığı açıklamada 43 projenin tamamının kanatlı projesi olduğunu, 28 projenin yeni tesis, 14’ünün tamamlama, 1’inin de teknoloji yenileme – kapasite artırma projesi olduğunu ifade etti. 43 projenin hayata geçirilmesi ile Bolu’da 39 milyon 790 bin 365 TL’lik bir yatırımın hayata geçirileceğini, Bakanlıkça da bu yatırımcılara 18 milyon 294 bin 173 TL hibe verileceği belirten Müdür Taş, “İl Müdürlüğümüz personeli tarafından yatırım yerlerinin tespit edildiği ve ihale yolunun açıldığı ifade edilmiştir” diye konuştu.

PROJELERİN 1 ARALIK’A KADAR HAZIRLANMASI GEREKİYOR

Projelerin 1 Aralık 2015 tarihine kadar tamamlanması gerektiği açıklanırken yatırımcıların biran evvel işlemlerini tamamlayarak, ihaleye çıkmalarının büyük önem arz ettiği belirtildi. Projelerin tamamlanması ile ilgili son tarihin sadece inşaatların fiziki gerçekleştirme süresi değil, işletmenin faaliyete geçmesi ile ilgili ulusal mevzuatın öngördüğü izin, ruhsat işlemlerini de kapsadığı belirtilerek yatırımcılarımızın bu hususa dikkat etmeleri istendi.

10. ETAP DEĞERLENDİRMELERİ DEVAM EDİYOR

Müdürlük’ten yapılan açıklamada 10. etabın da yürürlükte olduğu hatırlatılarak 10. etap için de 100 yatırımcı başvurusunun yapıldığı, değerlendirmelerin devam ettiği belirtildi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar